Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE - TV tip - Ještě si užít života…

28.12.2012   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE - TV tip - Ještě si užít života…Kultivovanou zábavu hned po Novém roce přinese televizní stanice NOVA. Ve filmu režiséra Roba Reinera se doslova vyřádí dva slavní herci Jack Nicholson a Morgan Freeman.

Jack Nicholson v něm hraje excentrického a sarkastického miliardáře Edwarda, který celý život zasvětil podnikání. Zvyklý na to být vždy jedničkou je sebevědomý a sžíravě sarkastický, má za sebou několik manželství, miluje peníze, užívá si moc a obyčejné lidi přezírá. To je role, která doslova sedí Jacku Nicholsonovi.

Morgan Freeman vytváří ve filmu roli obyčejného černošského mechanika Cartera. Musel se brzy oženit, nechat studií (chtěl být profesorem historie) ale má rozsáhlé encyklopedické znalosti a vyžívá se v různých kvízech.

 Nemohou být rozdílnější lidé ani tak protikladné světy, z nichž oba pocházejí. V životě by nikdy neměli možnost se potkat nebýt zákeřné choroby, která je dovedla do nemocnice, kde musejí sdílet společný pokoj. Přes silnou počáteční antipatii kupodivu najdou společný černočerný humor. Zvláště když si uvědomí, že jim zbývá jen pár měsíců života a že čas, který jim v životě ještě zbývá, se nenávratně a nezadržitelně krátí. A tak místo hořekování se společně vydají za největším dobrodružstvím svého života.

 Sepíší si své sny a touhy, na něž v životě neměli čas ani možnosti. Rozhodnou se za každou cenu si splnit neuskutečněná životní přání, ať jsou sebevýstřednější. Vyrazí z nemocnice do světa a na své si přijde adrenalín (seskoky padákem, jízda rychlým vozem po závodní dráze, účast na safari), užijí si gurmánských zážitků, podívají se na pověsté památky, užijí si krásy přirody a pustí se i do jiných výstředností…

Společné zážitky je vedou k sebepoznání a k pochopení životní cesty i omylů, jichž se v životě dopustili. Partneři se na chvilku stávají kluky, divák se chvíli baví, chvíli žasne a místy se neubrání ani dojetí, psala překvapená americká kritika, když se filmu jako málokteré komedii podařilo získat za jeden týden téměř dvacet milionů dolarů a hlavně dostat do kin diváky, kteří si už od zážitků v ztemnělých sálech odvykli.

 "Aby člověk svůj život pořádně rozbalil, potřebuje někdy konečný termín. V životě vždycky litujete věcí, které jste neudělali, a ne těch, které jste udělali,“ říká Jack Nicholson. Pointou našeho příběhu je, že nikdy není pozdě.“

 Film NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE je navzdory tématu stáří a předsmrtné aktivity optimistickým dílem plným jemného humoru. Je i zamyšlením nad tím, jak se zachovat "než si pro nás přijde..."
Foto: televize.cz, film-filmy.sk

******************************************************
NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE
(The Bucket List)
USA 2007, režie Rob Reiner
uvádí NOVA ve středu 2. ledna od 20,20 hodin
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2935 s