Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pražská komorní filharmonie vítá Nový rok v Číně

31.12.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pražská komorní filharmonie vítá Nový rok v ČíněNa mimořádné dvanáctidenní turné do Číny spojené s netradičními oslavami Nového roku vyráží jeden z předních tuzemských orchestrů interpretujících vážnou hudbu, Pražská komorní filharmonie. Kromě série osmi koncertů, jejichž společným jmenovatelem bude reprezentovat nesmrtelné hudební skvosty od předních domácích autorů, jej zároveň čeká hudební debut v této asijské velmoci.

Pro svou první návštěvu Číny, která aktuálně zažívá nejrušnější hudební období z celého roku, s sebou Pražská komorní filharmonie přiváží skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka, jež se v této zemi těší značnému respektu.
 
Hudební těleso předvede své plné nasazení pod vedením úspěšného dirigenta Ondřeje Vrabce v halách pro tisíce diváků, kde pravidelně vystupují ty nejšpičkovější světové orchestry. Koncertními zastávkami se mezi 29. prosincem a 6. lednem stanou hlavní města čínských provincií: Chongqing Fuling, Qinghai, Lanzhou, Guangzhou, Fuzhou, &Sanghaj, Tianjin a Peking. Během osmi večerů zazní Předehra k opeře Prodaná nevěsta, Vyšehrad a Vltava z cyklu Má vlast (B. Smetana), symfonická skladba Žárlivost (L. Janáček), Česká suita a Symfonie č. 8 G Dur „Anglická“ (A. Dvořák).
 
„Turné čítající takové množství koncertů v tak vzdálených destinacích jako je Čína, se nepoštěstí každý den, proto jej považujeme za velký úspěch. Pro čínské publikum jsme připravili program tvořený skladbami našich nejuznávanějších velikánů vážné hudby, který navíc zpestří průvodní slovo dirigenta Ondřeje Vrabce, zarytého příznivce a znalce díla Leoše Janáčka. Věříme, že naše volba naplní očekávání i hudební vkus tamních posluchačů,“ uvádí ředitel Pražské komorní filharmonie Radim Otépka, který bude orchestr do Číny doprovázet.
 
Více informací je k dispozici na www.pkf.cz, příspěvky a postřehy z turné je možné sledovat na Facebooku.

 

 
Pražská komorní filharmonie vznikla v roce 1994 z iniciativy dirigenta Jiřího Bělohlávka jako komorní těleso složené z mladých absolventů hudebních škol, hrajících se skutečným zaujetím a nasazením. Po roce 1996 se postupně zařadila do okruhu předních orchestrů České republiky a vybudovala si renomé i v zahraničí. Základní obsazení Pražské komorní filharmonie vychází z typu orchestru období vídeňského klasicismu, jehož skladby tvoří základní pilíř repertoáru. Kromě vrcholných děl této epochy a romantické éry je doplněn speciální sérií koncertů moderní a soudobé hudby, která je stále v nabídce českých orchestrů ojedinělá.
 
V oblasti vzdělávání se Pražská komorní filharmonie věnuje nejen mladým talentovaným hudebníkům, ale také dětem. Jako první orchestr v České republice začala pořádat speciální koncerty pro děti, které jsou oblíbené nejen mezi dětskými, ale také dospělými posluchači. Díky své koncepci nepůsobí jejich program jako vzdělávací, ale naopak seznamuje děti s vážnou hudbou velmi zábavnou formou. Program pro děti dotváří dětský klub Notička, který se snaží obohatit jejich estetické cítění a rozšířit okruh aktivit ve volném čase.
 
Pražská komorní filharmonie vystupuje mimo jiné v předních světových sálech, pravidelně je zvána na mezinárodní hudební festivaly a vystupuje se světoznámými dirigenty a interprety, jako jsou Vladimir Ashkenazy, Milan Turković, Jefim Bronfman, András Schiff, Shlomo Mintz, Sarah Chang, Isabelle Faust, Mischa Maisky, Magdalena Kožená, Anna Netrebko, Natalie Dessay, Rolando Villazón, Placido Domingo a řada dalších. Za dobu své činnosti orchestr natočil přes 60 kompaktních disků pro domácí i světová hudební vydavatelství, jako např. Deutsche Grammophon, Decca, Supraphon, EMI nebo Harmonia Mundi. &Séfdirigentem orchestru je od počátku sezony 2008-2009 Jakub Hrůša.
 
Mezi zajímavé projekty 19. sezony (2012-2013) Pražské komorní filharmonie patří mj. abonentní koncerty s violoncellistou Mischou Maiskym pod taktovkou Milana Turkoviće, s klavíristou Jonathanem Bissem, sopranistkou Adrianou Kučerovou či klavíristkou Lisou de la Salle pod vedením Jakuba Hrůši, dále turné do Číny, Německa, Rakouska, Turecka, Francie či Itálie a mnoho dalšího.
 
Více informací na www.pkf.cz.
 

 
 
 
 
 
 
Zdroj:
 
Barbora Dušková
PR a Marketing
_________________________________
Pražská komorní filharmonie
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0278 s