Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


TÁTA NEBO MILENEC? - TV tip - Čím je Gérard Depardieu?

11.01.2013   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

TÁTA NEBO MILENEC? - TV tip - Čím je Gérard Depardieu?Úsměvná francouzská komedie, v níž otec najednou na dovolené u moře objeví, že jeho hubatá a těžko ovladatelná dcera již není holčičkou ale dívkou, za níž se klucí ohlížejí a která (možná) prožívá svoji první lásku.

 

Francouzské komedie byly u nás kdysi značně oblíbené pro jemný nezáludný humor. Na situačním humoru je postaven i snímek režiséra Gérarda Lauziera z roku 1991 TÁTA NEBO MILENEC? Vpodstatě jednoduchý nápad - rozvedený muž středních let vezme svoji čtrnáctiletou dceru Véronique na vánoční dovolenou v přímořském letovisku na Mauritiu. Netuší, co mu nezdárná dcerka bude propvádět a do jakých situací ho dostane.

Dívka, své první lásce osmnáctiletému Benjaminovi nejprve namluví, že je zlodějkou na útěku a pak jeho (i celou společnost) šokuje předstíráním, že má ráda starší muže a že ten, s nímž chodí na pláž i na jídlo je jejím milencem. A tak místo klidné dovolené, kdy si tatínek chtěl ujasnit proč mu utekla žena a očekával, že dcerunka si bude pokojně hrát na písku a honit se s rozívenci, je pro něho všechno jinak. Jako postarší mírně obtloustý "milenec" musí roli hrát i když se tím dostává do stále větších a svízelnějších situací. Svět se obrací naruby, v jindy poklidném letovisku přeplněném spořádanými rodinami s dětmi není o skandály, divoké výstupy a bláznivé honičky nouze. A v tom navíc zmatky dceřinnina dospívání. Tatínek svoji vnucenou roli chvíli hraje, ale naštěstí najde sílu se vzepřít a Véra zase dojde k rozumu a její vztah k Benjaminovi nakonec najde tu správnou polohu.

Plážová komedie je postavena na hereckém výkonu Gérarda Depardieu, jemuž je doslova ušita na míru. Depardie řadu let budí pozornost médií různými opileckými skandály a v současné době šokoval svět opuštěním rodné Francie, svojí žádostí o ruské občanství a stvrzujícím polibkem s premiérem Putinem. V tomto více než dvacet let starém filmu se můžete přesvědřčit, že jeho dnes obludná golemovská postava byla tehdy jen "silnější" a on byl pro ženské oko nesporně přitažlivější. O jeho hereckých schopnostech není pochyb. Vedle něj pak v roli dcery zdárně debutuje hezká Marie Gillainová.

S nadcházející zimou a mrazivým počasím se můžete alespoň na obrazovce zahřát sluncem zářícím jak na Martiniku tak z filmu.

 

Foto: kafe.cz, filmy-ke-zhlednuti.net

**************************************************************************
TÁTA NEBO MILENEC?
(Mon pére, ce heros), Francie 1991, režie Gérard Lauzier,
uvede TV Barrandov v pondělí 14. ledna od 22,05 hodin

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3203 s