Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Leden patří pohádkám

18.01.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Leden patří pohádkám Měsíc leden 2013 by se dal v Divadle Tramtarie označit jako měsíc pohádek. Nejen, že během ledna uvádí Tramtarie svou nejnovější Pirátskou pohádku a nejstarší pohádku O pračlovíčkovi, pro velký úspěch v listopadu znovu pozvala prostějovské Divadlo Plyšového medvídka s pohádkou Ježek a sněhulák.

Vladislav Kracík: Pirátská pohádka
  • sobota 19. ledna 2013 ve 14 a 16 hod v Divadle Tramtarie
Anička a Eliška jsou úplně obyčejné malé holky. Bydlí v Olomouci a vždy po škole si chodí hrát na dětské hřiště. A jednou je napadne, že si budou hrát na piráty, jenom jako samozřejmě, jenomže potom najdou v pískovišti zakopaný vzkaz v lahvi a v něm mapu úplně opravdického ztraceného pirátského pokladu, a pak se teprve začnou dít věci. Protože než bys řekl švec, ocitnou se na palubě opravdické pirátské lodi, která pluje po opravdickém moři. A tak se začíná bláznivá cesta za pokladem, na které Eliška a Anička navštíví i písečný ostrov či podmořský svět! Pohádka vhodná pro děti od tří let.
Autorský tým Vladislava Kracíka (autor, režie), Lenky Jorníčkové (dramaturgie) a výtvarnic  Markéty Rosendorfové a Evy Svítkové stojí za veleúspěšnými pohádkami Divadla Tramtarie, které se již hrály snad po celé České republice, a které také pravidelně reprezentují Olomouc i v zahraničí. Pohádky Divadla Tramtarie, charakteristické svým dynamickým vyprávěním, důrazem na hravou scénografii i na interakci s dětským publikem již také získaly celou řadu ocenění (Cena diváků festivalu Dítě v Dlouhé, Cena za nejlepší herecký výkon, scénografii a inscenaci na Popelce Rakovník atd.)
Výrazným tématem Pirátské pohádky je kromě zajímavého prostředí také motiv dětské hry a její vztah k realitě. Obě roviny, dětsky snová a skutečná, se navzájem střídají a prolínají celým příběhem. Hlavní hrdinky si začínají hrát na hřišti na piráty, ale postupem času se jejich hra více a více podobá skutečnosti, až ani zástupce dospělého světa, malíř pokojů Jarda, který se nechá hrou strhnout, už od určitého okamžiku není schopen rozlišit, co je hra a co realita. A je to vůbec podstatné? Důležité je zastat se přítele, když je v nebezpečí, podržet ho, když prohrává, podělit se s ním o vítězství. Stejně tak v reálném životě, jako třeba ve hře na piráty.

Režie: Vladislav Kracík, dramaturgie: Lenka Jorníčková, hrají: Jan Konopčík, Barbora &Sebestíková, Dáša Rybářová, scéna a kostýmy: Markéta Rosendorfová a Eva Svítková, udba: Martin Peřina, technická spolupráce: Aleš Hejral, Roman Veškrna, Igor Dobroruka, premiéra: 27.10.2012
 
 
 
Divadlo Plyšového medvídka Prostějov: Matyáš Dlab: Ježek a sněhulák
  • sobota 26. Ledna 2013 ve 14 a 16 hod v Divadle Tramtarie
„Ježkovy oči! Ona už je zima!“ Velké dobrodružství jednoho zvědavého a vůbec neospalého ježka, které se klidně mohlo odehrát zrovna na vaší zahradě. Proč musí ježci na zimu spát? Proč nemůžou odletět s čápama do Afriky? Kdo si to vymyslel tohleto spaní? A kdo to sem na nás v zimě sype ten sníh? Pohádka pro malé i nejmenší i pro rampouchy dospělácký! Pohádka je vhodná pro děti od 3 let.
Přijďte se podívat, co všechno zažijí Ježek a Sněhulák, dva vypráskaní uličníci uličnický jak veverky zvědaví. Přijďte se dozvědět, jak se stalo, že málem s panem Čápem do Afriky odletěli, jak si stromy nazlobili, jak lyžovali a pana Strašáka potkali a k tomu tisíc havranů, co nanuky hledali, a máma a táta doma strach mají a dvacet bráchů a dvacet sestřiček už si určitě zuby po večeři čistí a celou pastu vymačkají a zima dávno přišla a Ježek ještě nespí!
Ježek a Sněhulák je původní autorská pohádka v režii Konráda Popela, renomovaného autora úspěšných představení pro děti (dříve kmenový režisér Loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích či umělecký šéf Divadla Polárka v Brně).

Režie, texty písní: Konrád Popel,  výprava, loutky: Alžběta Hanzlová, dramaturgie: Matyáš Dlab, hrají: Marta Bačíková nebo Miroslav Černý, Marina Ra, Konrád Popel
 
V. Kracík: O pračlovíčkovi
- neděle 27. ledna 2013 v 15hod v Divadle Tramtarie
Báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál na tyranosaura a jak zjistil, že ve dvou jde všechno líp. Pohádka O pračlovíčkovi sklízí jeden úspěch za druhým. Má za sebou evropské turné po Belgii, Lucembursku a Německu. V roce 2011 získala cenu diváků na prestižním festivalu divadel pro děti Dítě v Dlouhé, který pořádá Divadlo v Dlouhé Praha. Účastnila se mezinárodní přehlídky Jiráskův Hronov 2011.

Režie: Vladislav Kracík, dramaturgie: Lenka Jorníčková, hrají: Dáša Rybářová, Petra Konvičková, Václav Stojan nebo Jan Konopčík, scéna a kostýmy: Markéta Rosendorfová, Eva Svítková, Pavla Baštanová, hudba: DJ Opia, premiéra: 21.3. 2010
Divadlo Tramtarie také se svými pohádkami vyjíždí hrát po celé České republice, v lednu zahraje v Ostravě, Přerově, Uničově, Třinci, Kutné Hoře, Hranicích na Moravě, v Brně nebo v Praze. Zdroj: Mgr. Petra Němečková, ředitelka Divadla TramtarieKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0272 s