Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Plzeň říká: „Sýýr“ a fotografové se snaží...

28.01.2013   Stanislav Polauf   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Plzeň říká: „Sýýr“ a fotografové se snaží...Budoucí hlavní město kultury 2015 Plzeň připravilo začátkem loňského roku celoroční soutěž pro fotografy s názvem Plzeň říká: „Sýýr“. Vítězkou posledního kola fotosoutěže se stala autorka snímku s názvem Slunečný den v Borském parku Vendula Kaprálová.

Tématem byla tentokrát podzimní Plzeň. Návštěvníci internetových stránek soutěže navíc svými hlasy rozhodli o tom, že Vendula Kaprálová získala vedle odměny 3000 korun za vítězství v daném kole také hlavní cenu pro celkového vítěze. Porazila tak vítěze zimního, jarního i letního kola a náleží ji odměna v hodnotě deseti tisíc korun. Celkově se do soutěže zapojilo více než sedm tisíc hlasujících. Snímek Slunečný den v Borském parku (můžete si jej vychutnat v závěru článku) získal 763 hlasů. Na dalších místech se umístili Hedvika Reichlová se snímkem Před deštěm (680 hlasů) a Alan Novák, který poslal fotografii s názvem Jiráskovo náměstí (492 hlasů)

Celková vítězka Vendula Kaprálová se o soutěži dozvěděla náhodou od svých kamarádů. „Řekli mi: ,ty hezky fotíš, tak koukej něco poslat´. Sice jsem se ani nestihla zúčastnit všech čtyř kol, o to větší bylo pro mne překvapení, že do posledního kola postoupila jedna z mých fotografií a že se lidem líbila natolik, že jí poslali své hlasy,“ říká prozatím amatérská fotografka, která do budoucna plánuje otevřít si vlastní ateliér.

Cenu jí osobně předala náměstkyně Eva Herinková, která po celý rok předsedala porotě vybírající snímky pro veřejné hlasování. „Vítězce patří velká gratulace,“ říká s uznáním náměstkyně primátora Eva Herinková a dodává, že soutěž splnila i další svůj cíl. „Jsem ráda, že se podařilo obohatit fotoarchiv magistrátu. Řadu snímků jsme využili při tvorbě prezentačních materiálů na letošní turistickou sezónu,“ dodává Eva Herinková.

Dalším z produktů soutěže je kalendář města Plzně na rok 2013 sestavený ze soutěžních fotografií. Nechybí mezi nimi vítězný snímek. Zájemci si kalendář mohou prohlédnout na internetové stránce soutěže www.fotosoutez.plzen.eu. V případě zájmu si jej zde mohou také zdarma stáhnout ve formátu pdf.


Zdroj: www.plzen.eu – Život v Plzni – Press informaceKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0314 s