Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Praha bude potřinácté Ledová

31.01.2013   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Praha bude potřinácté LedováJe to tak, ani předpověď počasí, jež věští oteplení, nedokáže pokazit tradici největší otevřené akce sdružení Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí jménem Ledová Praha. O pololetních prázdninách (1. až 3. 2.) opět zaplní ulice Prahy tisíce dětí, pro něž je připravena bohatá nabídka zvýhodněných a volných vstupů do muzeí, historických památek a dalších zajímavých míst.

Jediné, co k využití nabídky potřebují, je modrá kartička, kterou získají zcela zdarma. Pak už jen stačí si vybrat, kam jejich kroky zamíří, protože všechno se za jeden víkend stihnout nedá...

Pro děti je připraveno přes třicet volných či zvýhodněných vstupů. Například budovy Národního muzea, kde probíhá výstava Monarchie, Muzeum Policie ČR, kde je připraven pro účastníky Ledové Prahy speciální program. Souběžně mohou v pátek a v sobotu účastníci v Divadle Za plotem navštívit také dvě soutěže Pionýrského Sedmikvítku -- Dětskou Portu a Melodii. Novinkami letošního ročníku jsou Muzeum Karla Zemana, Muzeum gastronomie či nově opravené prostory Klementina a Strahovského kláštera. Pro příznivce hry geocaching máme připravenu hru, při níž mohou porovnat vybraná místa Prahy s historickými fotografiemi a navíc získat i drobnou stylovou odměnu.


Ledová Praha je určena dětským oddílům, rodinám s dětmi, školám i dětem z dětských domovů. Pro mnohé jde o první návštěvu Prahy! a výjimečnou příležitost.


"Před akcí nemáme přesná čísla, ale podle minulých let i současného zájmu můžeme předpokládat, že Ledovou Prahu si opět užije kolem deseti tisíc dětí." Tipuje krátce před akcí její koordinátorka Irena Černá.

Souběžně s Ledovou Prahou proběhne i tradiční koncert Děti dětem, nad nímž převzal záštitu předseda vlády PhDr. Petr Nečas, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. Alena Gajdůšková a náměstkyně ministra &SMT Ing. Eva Bartoňová. Základ koncertu tvoří vystoupení talentovaných dětí -- úspěšných účastníků Pionýrského Sedmikvítku. Jako každý rok budou na koncertě předány Putovní poháry předsedy vlády za dlouholetou práci s dětmi v oblasti kultury.


Vstupenky na akci Ledová Praha, které jsou zdarma a opravňují k získání velmi zvýhodněného vstupného či k volnému vstupu, si mohou zájemci vyzvedávat do pátku 1. 2. 2013 mezi 9.00 a 17.00 na Ústředí Pionýra, Senovážné náměstí 977/24, Praha 1 -- telefon 222 247 529.

 

Další informace najdete na internetových adresách: idetem.cz  a www.ledovapraha.czFoto: wikipediaKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0476 s