Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 13.6.2024, svátek má Antonín 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Malá galerie v písecké Sladovně zahájí Dragounem a Vávrou

05.02.2013   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Malá galerie v písecké Sladovně zahájí Dragounem a Vávrou Ředitelka MgA. Tereza Dobiášová představuje 5. února od 17 hodiny v písecké Sladovně další zajímavý projekt, který je připraven pro obyvatele města a návštěvníky regionu. Svou vlastní dramaturgií a originální koncepcí se uvede Malá galerie, která mapuje volnou tvorbu regionálních jihočeských umělců, ale také život a krajinu regionu.

Činnost galerie úzce souvisí s činností písecké Kanceláře destinačního managementu, kterou Sladovna o.p.s. zřídila na sklonku loňského roku. Jako první návštěvníci zhlédnou výstavy hned dvou představitelů generací píseckých umělců  - Kresby a pastely Františka R. Dragouna a fotografie Kořeny domu píseckého fotografie Jana Vávry.
 
Galerie zahajuje symbolicky výstavou z díla F. R. Dragouna - píseckého malíře a učitele mnoha generací výtvarníků. Byl žákem Nechleby a &Svabinského a jeho klasická díla jsou vystavena v různých soukromých i galerijních sbírkách. Známé jsou rovněž jeho texty, které zhudebňuje malířův syn Roman. Z díla tohoto „posledního romantika“ budou v únoru představeny ve Sladovně jeho drobné práce -  doposud nevystavené kresby a pastely.

Kořeny domu -  tedy písecké Sladovny -  představí známý písecký fotograf Jan Vávra.  Unikátní fotografie zanikajících světů písecké Sladovny, které autor sbíral ve svých fotografických výpravách již od osmdesátých let, budou vystaveny přímo v prostorách svého vzniku. Návštěvník má jedinečnou možnost srovnání různých časových vrstev, viděných okem fotografa – umělce. Fotograf Jan Vávra je absolventem Institutu umělecké fotografie v Opavě, od počátku devadesátých let pořádá výstavy své umělecké inscenované fotografie, autorských portrétů a krajin. Jeho fotografie také zdobí booklety hudebních nosičů právě Romana Dragouna, který vernisáže obou výstav ozdobí komorním recitálem ze své tvorby.

Součástí programu Sladovny v měsíci únoru budou i dva fotografické workshopy s názvem Sladovna fotogenická na téma zákoutí, zátiší a inscenovaná fotografie v nezrekonstruovaných částech Sladovny.

„Chceme vytvářet ve Sladovně takovou nabídku, která bude zajímavá pro návštěvníky každého věku. A tak se právě nyní potkávají v jednom objektu interaktivní a hravá výstava Cesta do neznáma s tvorbou píseckých umělců různých generací.“, popisuje své záměry ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová.

Malá prácheňská galerie se i v dalších výstavách zaměří na autory, pocházející či tvořící v regionu bývalého prácheňského kraje a tak se mohou návštěvníci těšit například na autorskou výstavu grafičky a výtvarnice Kateřiny Černé, retrospektivní výstavu díla píseckého fotografa Zdeňka Javůrka či skupinové výstavy píseckých fotografických a výtvarných spolků.

Sledujte náš program - Malá galerie ve Sladovně se těší na Vaši návštěvu!
 


Místo: Galerie Sladovna, Písek – www.sladovna.cz

Termín: 5. 2. 2013 od 17.00, Účinkují: Milan R. Princ – recitace, Roman Dragoun – klávesy, zpěvKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0702 s