Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 18.6.2024, svátek má Milan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Polovina českých mužů se stále holí žiletkou

16.02.2013   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Polovina českých mužů se stále holí žiletkouElektrický holicí strojek sice nedávno oslavil již 110. narozeniny, přesto si cestu našel jen k polovině českých mužů. Z nedávného průzkumu společnosti ELEKTROWIN totiž vyplynulo, že jej používá jen 54 % českých mužů starších 18 let, nejčastěji ve věku do 39 let. Jakmile si ale na tento způsob holení jednou zvyknou, pak už si bez něj téměř neumí představit život.

Jak dále z průzkumu vyplynulo, muži, kteří dávají přednost žiletce, považují holení za určitý rituál a chtějí si jej užít. Také proto, že je to jeden z mála okamžiků, kdy mají čas jen sami pro sebe. A jak často Češi holicí strojky mění? „Jak muži, tak ženy, si pořizují holicí strojky ze tří základních důvodů: Chtějí vyměnit starší model za novější typ, nahradit zařízení, které již nemá cenu opravovat, nebo ho chtějí darovat blízké osobě“, říká Roman Tvrzník, generální ředitel kolektivního systému ELEKTROWIN.   

Dražší varianta elektrických strojků už má v sobě zabudované automatické čištění, nabíjení a dokonce dávkovač zvlhčující emulze, která zabrání zarudnutí pokožky. Pokud ale nemáte peněz nazbyt, stačí i levnější model. Domácnosti obvykle nakupují elektrické holicí strojky jednou za dva až pět let.
Hlavním důvodem pro vyřazení holicího strojku je porucha. Tento důvod uvedlo 71 % domácností. Za ním skončil zastaralý design a nedostatečná funkčnost. Jen 7 % lidí uvedlo, že hlavním důvodem byla vysoká spotřeba energie. Vysloužilci by správně měli putovat do speciálních kontejnerů pro drobný elektrický odpad nebo přímo do sběrných dvorů k recyklaci.

„V tomto směru ale máme stále ještě co zlepšovat. Bohužel ve zpětném odběru drobných spotřebičů za Evropou zaostáváme. Stále totiž více než třetina obyvatel tuto drobnou elektroniku vyhazuje do kontejnerů na směsný odpad. Z tohoto důvodu se snažíme zahušťovat sběrnou síť a nabídnout tak lidem pohodlný způsob recyklace,“ dodává Roman Tvrzník.
 

ELEKTROWIN a.s., je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval na 140 000 tun vyřazených elektrospotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladicí zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů.  Sběrnou síť tvoří na 1400 sběrných míst ve více než 950 městech a obcích, skoro 2600 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 4000 obcích.   

 

Zdroj:
Taťána Pokorná


ikonka: devchengkalath.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0394 s