Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Vražda prezidenta Lincolna: drama o atentátu na prezidenta, který změnil Ameriku

25.02.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vražda prezidenta Lincolna: drama o atentátu na prezidenta, který změnil AmerikuNapínavý dokument Vražda prezidenta Lincolna odhalující dosud netušené pozadí rozsáhlého spiknutí, které v roce 1865 vedlo k šokujícímu atentátu na prezidenta Abrahama Lincolna, uvede v neděli 3. března ve 20.hodin v české premiéře televizní kanál National Geographic Channel.

Film produkovaný slavnou dvojicí bratrů Tomyho a Ridleyho Scotta ozdobil svou účastí výtečný Tom Hanks v roli průvodce. Velkoryse pojatý snímek o jednom z nejmilovanějších prezidentů v historii Spojených států vznikl při příležitosti 125. výročí  založení společnosti National Geographic.

„Lincolonova vražda není jen kapitolou z našich dějin – je to mezník našeho amerického charakteru, tehdy, teď a provždy,“ prohlásil Tom Hanks o atentátu na charismatického prezidenta, který se ve složité době občanské války zásadním způsobem zasadil o zrušení otroctví. Oscarový herec, jehož podmanivý hlas televizní diváky celým příběhem provází, je mimochodem Lincolnovým vzdáleným bratrancem – jejich společné pouto sahá přes čtyři generace přímo k prezidentově matce Nancy Hanksové.

Dávná vražda, nedávná sebevražda

Dvouhodinový, dramaticky pojatý snímek kombinuje hrané pasáže s dobovými materiály a  perfektní počítačovou animací. Lincolna hraje známý americký herec Billy Campbell. Jeho temného protihráče, fanatického přívržence Jihu a atentátníka Johna Wilkese Bootha, ztvárnil neméně suverénní  Jesse Johnsonnin.
„Je to thriller stejně jako kus historie,“ říká o výsledném tvaru spoluproducent Ridley Scott, podepsaný mj. pod filmy Vetřelec, Blade Runner, Thelma a Louise nebo Gladiátor. Jeho bratr Tony, známý především jako režisér filmu Top Gun s Tomem Cruisem, se už bohužel úspěšného uvedení jejich společného díla nedožil: v roce 2012 spáchal sebevraždu skokem z mostu.

Fenomén Lincoln

Dokumentární film byl natočen podle bestselleru Killing Lincoln: The Shocking Assassination that Changed America Forever autora Billa O´Reillyho, kterého se jen v USA prodalo přes milion výtisků.  Život Abrahama Lincolna, jehož odkaz dodnes hýbe Amerikou, nedávno zmapoval i celovečerní hraný film Stevena Spielberga, který patří k horkým oscarovým favoritům. Dokument Tonyho a Ridleyho Scotta nahlíží na „fenomén Lincoln“ z jiného úhlu – jako na drama v malebných dobových kulisách, důležitý historický předěl i jedinečný kriminální případ rozsáhlého vražedného spiknutí. To vše brilantním způsobem rozkrývá a efektně přibližuje dnešnímu televiznímu divákovi.
 

Zdroj: Channels s.r.o.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0328 s