Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 12.6.2025, svátek má Antonie 

Hledej

Spolupracujeme

www.alpress.cz

www.argo.cz

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Wintrův Rakovník 2013 - den druhý

15.03.2013   Julie Kolocová   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Wintrův Rakovník 2013 - den druhýNa Wintrovkách se neužívají pouze večery. Tady je napilno celý den. A tak se druhý den otevírá již dopoledním představením. Venku svítí výjimečně slunce a uvnitř se prý bude uklízet. Jenže to až večer. Dopoledne nás bude bavit GEEK.


&Slíp a &Spíny
Příběh Geekův
&Slíp a &Spíny Kladno


režie &Slíp a &Spíny
hrají Martin Burian
       Daniel Hanták
       Andrea Mineva
       Pavel Tatíček

Byla jsem dost zvědavá na představení divadelního souboru, který o sobě tvrdí, že nikdy nevznikl, nikdy neexistoval, a proto nikdy ani nezanikne. Jednoho dne si čtyři kámoši z Kladna zkrátka řekli, že udělají divadlo na počest svého oblíbeného světa geeků (světa scifi a fantasy, světa deskových a počítačových her, světa pozoruhodných světů) ...
        

A takhle to začalo. Možná, že i právě u stejné židle a stolku.
Čtveřice mladých lidí spojená zájmy, divadlo a svět fantasy her. "Staří" dobří známí. A pro volný program Festivalu fantazie vytvořili divadelní hru. Aby bylo propojení s festivalem jasné, staly se jejím základem herně motivované skeče. Zkušený divák by v nich mohl najít přes dvacet odkazů na nejznámější hry, ale o to tady nejde.
Z herců prýštila touha bavit se a díky ní se baví i divák. Prostá scéna plní svůj účel. A ve čtyřech se nehraje v klasickém obsazení. Osoby a jejich obsazení se totiž mění jako aprílové počasí. Naštěstí tak šikovně, že se každý divák vyzná. Stačí barva čepice a je tady určená role. Toto střídání nabízí celou škálu vtipně rozehraných etud, které jsme mohli s patřičným úsměvem ocenit.


 
Tady byl Ivan ještě v plenkách, jeho příběh začíná.


A zde?

Sudičky určují jeho další život.

Doufejme, že ne tak, jako nám.






Večer je tady a scéna opravdu uklizená.
Dvě sestry, tak jiné, přesto stejné. Jedna lékařka, pod tvrdou slupkou žena toužící po lásce, navenek tolik sebejistá, studená. Ta druhá milující. Co, koho? Pořádek. Ostatně, když není nic jiného, co zbývá?

    
 

A v divokém rytmu Jižní Ameriky připlouvá Matilde, plná touhy užívat života mezi smíchem vykouzleným vtipy.




Jenže to není všechno. Životy všech tří rozhoupe další žena, milenka Ana. Z těch všech nejstarší, přesto, anebo možná právě proto, nejvíc charismatická. Postupně nakazí všechny tři láskou k životu a chutí ji rozdávat. Ani smrtelná nemoc ji o ni nepřipraví.

 

Téměř dvouhodinové představení příjemně překvapilo vynikajícími hereckými výkony a neobvyklou scénou. Nejen dámy zajisté ocenili i kostýmy. Prostě taková lahůdka. 

Sarah Ruhl
Uklizený dům
Divadelní spolek JIŘÍ Poděbrady


překlad Miroslava Mireková
režie Jan Novák
produkce Martina Sedmidubská, Vlasta Kočová
hudba Vojtěch Záveský
architekt Jan Pavlíček
výprava Petr Svoboda
technická spolupráce Martin Plaček
nápověda, inspirace Blanka Stablerová
grafická spolupráce Jan Urbánek
kostýmy, masky Andrea Novotná Jůdlová
pohybová spolupráce Katka Urbánková


osoby a obsazení
Lane     Kateřina Urbánková
Matilde  Martina Sedmidubská
Virginie Jana Puldová
Ana      Květa Píšová
Charles Jaroslav Brendl


 (foto autor článku)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2025 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0314 s