Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 21.6.2024, svátek má Alois 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Recyklovaný víkend v Divadle na cucky

24.03.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Recyklovaný víkend v Divadle na cucky Do Olomouce přijede známá česká komiksová kreslířka TOY_BOX, aby od pátku do neděle v prostorách kanovnické rezidence ve Wurmově ulici seznámila veřejnost se svou prací a ukázala, jak se stát designérem nebo tiskařem.

Třídenní návštěvu Olomouce začne TOY_BOX, jejíž kresby můžeme znát například z časopisů Nový prostor nebo A2, v pátek v 19 hodin výstavou a promítáním své tvorby doplněné komentářem. Připomene účast na výstavách v Moskvě nebo ve &Strasburku, představí streetartový komiks pro architektonický časopis Era. TOY_BOX se věnuje také recyklovanému designu a sítotisku a právě na ně zaměří víkendové workshopy.

V sobotu účastníkům tvořivé dílny ukáže, jak staré věci stylově proměnit na nové. „Pod slovem design si většina z nás představí krásné a předražené produkty z ,designových‘ obchodů. Svět odpadků je ale pestrý a barevný, proto se snažíme dát vyhozeným věcem nový význam a funkci,“ říká TOY_BOX k práci s vyhozenými nebo odloženými materiály. Využít se podle jejích slov dá leccos, stačí mít nápad. Od 13 do 19 hodin si můžou zájemci vyrobit punkový pásek z duše na kolo, peněženku z tetrapaku, ptačí budku z pet-lahví anebo třeba květináč ze starého počítače.

V neděli přijde na řadu DIY sítotisk. Na workshopu výtvarnice ukáže, jak si sítotisk postavit s minimálními prostředky svépomocí doma v obýváku. „Představím také historii této krásné tiskové techniky, kterou používal mimo jiné i Andy Warhol a která se hodí pro revoluci i pro dělání radosti kamarádům,“ podotýká výtvarnice ke svému oblíbenému způsobu vyjádření, kterým mění vzhled ulic. Tisknout se dá i na textil, takže kdo si přinese třeba tričko, může odejít s vlastnoručním potiskem. Nedělní dílna bude probíhat od 13 do 17 hodin.

Vstupné na jednotlivé workshopy je 50 korun, kdo přijde na oba, zaplatí 80 korun. Páteční přednáška je zdarma.

 

Recyklovaný víkend pořádá v prostorách Divadla na cucky ve Wurmově 7 jednotka Za()hrada.

 

TOY_BOX (*1978) je komiksová kreslířka a scénografka. Několik let působila jako novinářka v celostátním deníku, je autorkou multimediálního projektu Bouře na motivy klasické Shakespearovy hry.

Na ilustraci a komiksu ji kromě možnosti výtvarné seberealizace zajímá i jejich komunikativnost a angažovanost. Graficky doprovodila knihu Petra Janečka Černá sanitka a jiné děsivé příběhy, čtenáři časopisů ji mohou znát z Nového prostorunebo Dekontaminace, kterou streetworkeři distribuují uživatelům drog.

Komiksy publikovala v periodikách jako Zkrat, AARGH!, Labyrint, Aktuálně.cz, A2 či KomiksFEST! revue. Její příběhy mají často reportážní charakter, je pro ně příznačná soustředěnost na realitu a snaha pojmenovávat aktuální společenské problémy. To ji přivedlo i ke spolupráci na komiksové výstavě Czech Made? demonstrující obtíže imigrantů, kteří přijeli do Česka pracovat a potýkají se s diskriminací a vykořisťováním.


 


                                          (foto www.artcasopis.cz)

 

 

  


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.088 s