Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


DERNIÉROVÝ VÍKEND DIVADLA NA CUCKY

05.04.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

DERNIÉROVÝ VÍKEND DIVADLA NA CUCKY Hned dvě derniéry připravilo na první dubnový víkend olomoucké Divadlo na cucky. Storytellingová inscenace Jsem nebe i hvězdně obsazený Obraz přitom patří k dlouhodobě nejúspěšnějším titulům v repertoáru divadla - Obraz byl v Olomouci uveden poprvé již před šesti lety.

 

Příběhy inscenace Jsem nebe, kterou diváci uvidí naposledy tento pátek na nové scéně Divadla na cucky (ul. Wurmova 7), jsou napsané přímo jednotlivými herečkami – vypravěčkami. Soustředily se na téma ženství v průběhu věků, aby následně vybraly čtyři ženské postavy, o kterých stvořily příběh: biblickou Judit, Julii Pastranu - opičí ženu, básnířku Emily Dickinson a ženu s největším poprsím na světě, pornohvězdu Lolo Ferrari. Režie se ujala Barbora Voráčová, která metodu storytellingu objevila v rámci stáže v Norsku a v současné době realizuje mj. workshopy a vzdělávací programy pro školy. „Některá gymnázia například využila nabídky inscenace Teigeho muži - ta studenty seznámila s osobnostmi českého poetismu. Zájem o storytelling roste, z čehož máme pochopitelně radost a této poptávce vycházíme vstříc i nabídkou workshopů v Divadle na cucky,“ říká mluvčí divadla Zdeněk Vévoda a dodává: „Jsem nebe byla první čistokrevná storytellingová inscenace v našem divadle, s Barborou Voráčovou teď plánujeme i další podobné projekty.“

 

Nedělní večer naopak přinese společný příběh tří mužů. Letecký inženýr, úspěšný zubař a outsider z papírnictví, dosud nerozluční přátelé, se schází nad úplně bílým obrazem, který si jeden z kamarádů pořídil. Slavná hra současné francouzské dramatičky Yasminy Rezy s názvem Obraz oslovuje diváky po celém světě. V Olomouci ji v roce 2007 nazkoušel režisér Petr Nerušil, přičemž do hlavních rolí obsadil zkušené herce Dušana Urbana, Martina Mňahončáka a Pavla Juřicu, které tehdy spojovalo angažmá v Moravském divadle. „Inscenace byla s velkým úspěchem uváděna jak v Divadle hudby, tak na nejrůznějších hostováních. V posledních dvou letech jsme ji uváděli v Divadle K3 v univerzitním Uměleckém centru, kde se také uskuteční derniéra. Protože je zájem o představení velký, bude se hrát v neděli hned dvakrát - v 17:30 a ve 20 hodin,“ uzavírá Vévoda.

 

(foto www.divadlonacucky.cz.)Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0566 s