Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Predátor vs. Terminátoři aneb sejdeme se u komiksu

10.04.2013   Veronika Švarcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Predátor vs. Terminátoři aneb sejdeme se u komiksuPokud byste měli na výběr, zda strávit volné chvilky s kosmicky žravými Predátory, a nebo s technicky dokonalými vraždícími stroji, padne vaše volba na které úrodné pole? Nemusíte spěchat s odpovědí, jelikož BB art přináší komiksové lahůdky v knižní podobě, které lze zhltnout obě.

Terminátor
John Arcudi, 2009
BB art/O
mnibusKdo by neznal Terminatora, kyborga objevujícího se ve veleúspěšných filmech, počítačových hrách. Nejznámější je pravděpodobně filmový Terminator, výtvor superpočítače Skynet, jehož příběh se točí okolo něj. Hnutí odporu Johna Connora a zbytku lidské rasy.
Pokud byste hledali v komiksech Terminatora s tímto příběhem, můžete být také úspěšní. Studia NOW a Dark Horse se po vydání prvního filmu v roce 1984 snažila svou vlastní cestou navázat na příběh a vydávala komiksy různé kvality. Je to logické, Terminator film měl masivní úspěch
U zrodu nestál nikdo jiný než slavný John Arcudi (Maska, Vetřelci). Pomoc nabídl James Robinson a malíři, kteří stáli u zrodu komiksů jako Catwoman, Batman.
Kniha první, která vydávané komiksy obsahuje, nám přináší nové informace o vzniku nelítostné umělé inteligence nazvané Skynet, která jen tak mimochodem stojí za vyhlazením většiny lidstva a také si tu a tam vyrobí nelítostné a nezničitelné stroje nazývané Terminátoři.
Jako vždy u Omnibusu a jeh o komiksů, kniha obsahuje příběhů několik, přesto
myšlenka příběhu všechny spojuje.
Terminátoři tu jsou vykresleni jako stroje, kteří mají sice zlikvidovat Saru Connorovou, ale i ochránit tvůrce Skynet a ironií celého příběhu, pomoci lidem vytvořit základy technologie, která je v budoucnu téměř pro změnu vyvraždí.
Nepotřebují jíst, nepotřebují odpočívat, nepotřebují dýchat, neznají morálku ani soucit – musí jen splnit svůj úkol. Ať to stojí, co to stojí. Zbude po téhle misi vůbec nějaké lidstvo k vyhlazení?
V tomhle obsažném terminátorském souboru nepůjde jen o monstrum s tváří Arnolda Schwarzeneggera. Ve čtyřech příbězích pronikneme mnohem hlouběji do světa, který už brzo bude patřit strojům, a z nás zbudou jen lebky dláždící ulice...

Predátor

Mark Verheiden a kolektiv autorů,2009
BB Art/OmnibusLovci z jiného světa, přitahovaní teplem a násilím. Predátoři. Jsou nám fyzicky nadřazení, vybaveni smrtící mimozemskou technologií a navíc se dokáží udělat téměř neviditelnými. Po celou dobu lidské historie využívali Zemi jako svou soukromou loveckou oboru. Zjevovali se na bojištích a na gangy ovládaných ulicích, ne proto, aby si nás podmanili nebo aby nám pomohli v boji se zlem, ale jen aby získali své děsivé trofeje. Jejich kořistí totiž nejsou lvi nebo sloni, ale ta nejnebezpečnější lovná zvěř ze všech – člověk.

Predátor se na naši rodnou planetu vypravil v mnoha variacích. Někdy jako klasický lovec samotář, někdy s kamarády, občas k nám dorazili i predátoří vyděděnci a samozřejmě nesmí chybět ani totální kolonizace.

Výborné zpracování, kresba  a příběh, který odpovídá na otázky, které byly ve filmu většinou nezodpovězeny.
Takže pokud patříte mezi fanoušky sci-fi a všech možných vetřelců, predátorů, vesmírných hejblátek a v neposlední řadě i krajně nebezpečných příšer, přečtete knihu Predátor jedním dechem.

                            Tak šťastnou cestu… a pozor na hlavu!
 

 
autor: Lukáš Matějka

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1347 s