Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pro hltouny knih aneb co nám Fragment přinesl

13.06.2013   Veronika Švarcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pro hltouny knih aneb co nám Fragment přineslKdo by dnes neznal knihu Eragon nebo Letopisy Narnie. Nakladatelství Fragment těmito tituly ulovilo pořádně velkou zlatou rybku do své sítě. Čím ale vládne Fragment dnes? Pojďte tak trochu zavzpomínat a připomenout si jak ty starší tituly, tak i ty nové.

Čertovská pohádka
Napsal: Jiří Žáček
Ilustroval: Karel Franta
Fragment, 2011

Kdo by neznal Jiřího Žáčka a jeho milý humor. Knížka Čertovská pohádka patří pro ty nejmenší z nejmenších. Rozpustilý kašpárek, unesená princezna a jedno velké zachraňování z moci pekelné potěší snad každou dětskou duši ( a nejen ji, i srdce rodičovo zaplesá, pohladí). Knížečka je útlounká, ale snad proto se hodí pro malé čtenáře. Velké písmo a krásné obrázky Karla Franty jim pomohou ponořit se do příběhu a nepřestat. 

PS: Víte, jaké je to v pekle a co všechno čerti dovedou a 

zmůžou? Jenom aby kašpárek s Honzou tu princeznu nakonec

z pekla dostali..                                  ----------------------------------------------


Eragon

Christopher Paoliny
Fragment, 2011

 
Stovky kilometrů daleko se mladý farmářský chlapec jménem Eragon vydal na lov do Dračích hor.
 
Toto pohoří bylo všeobecně známé nebezpečími, která všude číhala, a tak se mu většina vesničanů vyhýbala. Právě když se Eragon chystal vystřelit šíp na laň, objevil se před ním modrý kámen. Sebral jej s tím, že jej prodá, a vydal se na zpáteční cestu do městečka Carvahall.
 
Mladý americký autor Ch. Paolini nás zavádí do říše Alagaësie, obrovského království, na jehož počátku stáli draci a jejich dračí jezdci. Byli něco jako rytíři - strážci míru a pořádku, nastolili vládu spravedlnosti. Ale nic dobré netrvá věčně a jeden z nich porušil daný 
kodex a nastal čas válek a chaosu. Dračí jezdci byli poraženi a vlády se ujal despotický vládce Galbatorix, dračí jezdec odpadlík, který se neštítil ve své touze po moci ničeho. Nejvíce touží po dracích. V říši už nejsou, byly zabiti spolu se svými jezdci během válek. Na světě jsou už jen tři poslední dračí vejce, ale ty se vylíhnou, jen když sami budou chtít. Vlastní je Galbatorix, ale jedno se podaří ukrást revoltujícím Vardenům, kteří spolu s elfy a trpaslíky válčí proti králi a jeho moci. A právě toto vejce se za dramatických událostí ztratí a najde ho dospívající hoch z horské vesnice Carvahall. V jeho přítomnosti se drak vyklube a tím začne celý příběh. Je mnoho lidí, kteří po draku a jeho jezdci touží. A opravdu se ničeho neštítí. Eragon musí vyrazit na cestu svého života.

Nejdříve přišla kniha, po ní davové šílenství. Když pominulo davové šílenství, nastala pustopustá tma. Sice přemrštěné tvrzení, ale srdce na ruku, kdo nezná Eragona? Mimo knihy pohltil fanoušky film, počítačová hra, nepřeberné množství webových fan klubů a v neposlední řadě i knižní pokračování.
Klobouk dolů před fantazií autora, který prý často tvořil při poslechu vážné hudby. Klobouk dolů i před inovátorským pokusem vtisknout drakovi lidskou "podobu" - zranitelnost fyzickou i tu duševní. Pokud bude Paolini věrný fantasy, určitě má dobře "našlápnuto" stát se předním fantasy tvůrcem, který zaujme i mladší generace. Člověku se nabízí napsat "jen tak dál"...


                                              ------------------------------------------------


Americký blues
Ondřej Hejma
Fragment, 2013


Exprezident Václav Klaus 29. května odpoledne v pražském knihkupectví Luxor pokřtil nový román zpěváka Ondřeje Hejmy s názvem Americký blues. Bývalý prezident je jednou z hlavních postav knihy, která částečně reflektuje události kolem Klausova končícího prezidentského období a volby jeho nástupce.

Úvodní výpověď o cestě do Spojených Států prolíná romantický příběh, jehož stopy nesmazalo ani několik desítek let odloučení. Návrat domů je zároveň návratem do každodenní reality, kterou však spolehlivě naruší autorovo líčení současné politické situace a panující nálady. Svět celebrit je okořeněn  popisem turné jeho skupiny Žlutý pes v době prohibice, i napjatou atmosférou zákulisí následné prezidentské volby. Exkluzívní informace, které autor získal za dlouhá léta práce zahraničního zpravodaje se často mísí s nadsázkou a hudební citací.

V knize se mimo hlavních postav, kterými jsou autor a jeho dva kamarádi, objevují osobnosti, které jsou českému čtenáři dobře známé – Velekněz (Václav Klaus), pan Václav (Václav Havel), Kníže (Karel Schwarzenberg), a Těžkej Miloš (Miloš Zeman).

Nechte se unášet na vlnách blues....
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0589 s