Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci letní přehlídky BEST FILM FEST

06.07.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci letní přehlídky BEST FILM FESTVolné seskupení tří artových kin v Praze: Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2013.

Věrné fanoušky pražských klasických kin čekají lístky do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V  červenci se uskuteční čtvrté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011. Jedinou změnou této letní verze přehlídky je neúčast kina Atlas z důvodu červnových záplav a částečného zatopení obou sálů. Kino Atlas se opět přidá k BEST FILM FESTU v prosinci tohoto roku. Na své diváky se v nové podobě těší
1. srpna, kdy se Malý i Velký sál kina Atlas otevře po rekonstrukci veřejnosti.
 
Program BEST FILM FESTU je pestrý. Promítat se budou divácky oblíbené zahraniční tituly: francouzská tragikomedie o smyslu života Nedotknutelní, muzikál oscarového tvůrce T. Hoopera Bídníci, slavný román o osudové lásce a touze po štěstí od L. N. Tolstého Anna Karenina (s excelující K. Knightley v hlavní roli),  legendární román F. S. Fitzgeralda s okouzlujícím L. DiCapriem Velký Gatsby, komedie od oscarového španělského režiséra P. Almodóvara Rozkoš v oblacích. Zastoupeny jsou rovněž životopisná dramata: Renoir o životě legendárního impresionistického malíře A. Renoira a jeho syna filmového režiséra J. Renoira, Lincoln od oscarového S. Spielberga o osudech amerického prezidenta Abrahama Lincolna (Oscarem oceněný D. D. Lewis), osudy kultovního filmaře „mistra napětí” ve snímku Hitchcock  (v podání vynikajícího A. Hopkinse). Nechybí zde festivalové oceněné filmy v Cannes a na Evropských filmových cenách 2012 (rakouské drama Láska v režii M. Hanekeho vyprávějící o soužití stárnoucích manželů /jedineční J. L. Trintignant a E. Riva/, strhující drama Hon od dánského režiséra T. Vinterberga s charismatickým M. Mikkelsenem), Oscarem ověnčené snímky (oscarové drama B. Afflecka Argo, jižanské drama Nespoutaný Django od oscarového Q. Tarantina, romantická tragikomedie s oscarovou J. Lawrence v hlavní roli Terapie láskou). Z českých titulů jmenujme: animovaný rodinný snímek Čtyřlístek ve službách krále, celovečerní dokument &Smejdi či thriller Ve stínu.
 
Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin:

www.bestfilmfest.cz
www.lucerna.cz
www.evald.cz
www.mat.cz
 
 
Zdroj: Cinemart, a.s.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0399 s