Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 23.7.2024, svátek má Libor 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Sprostá holka: Erotický románek pro otrlé

18.07.2013   Jitka Krulcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sprostá holka: Erotický románek pro otrlé„Slaný rosol jeho semene jí zaplavil hrdlo a vklouzl do ni tak hladce, jako ten panák whiskey, co jí koupil ten den, kdy se poznali.“ Pardon, ale tohle má být jako vzrušující? Máme tři možnosti, buď jsem divná já, autorka nebo překlad...

 Doufám v to třetí. Pokud pomineme tu whiskey, výše citovaný popis připomíná spíš výňatek z výpovědi znásilněné, než údajně nejerotičtější životní zážitek hlavní hrdinky románu, poněkud záhadné a silně nedůvěřivé prostopášnice Elle.

Ok, začínáme trochu zostra, ale podobně zostra to na vás vybalí autorka Sprosté holky. &Skoda, velká škoda. Námět příběhu a propracovaná dějová linka jsou totiž dle mého názoru na knihu v lepené vazbě se zlatě raženým titulem více než dobré. Krásná a zranitelná žena s tajemstvím, vášnivý a téměř dokonalý muž, který touží toto její tajemství odhalit a je ochoten udělat pro to cokoliv... Ona si své zhoubné tajemství chrání, ale on jí nedovolí propadnout do pasti děsů minulosti a touží po něčem víc, než jen po jejím slast skýtajícím těle. Je to klišé, pochopitelně, přece jen jsme pořád v brakové literatuře pro chlípně něžné duše do MHD - i když v tomto případě bych vzhledem k názvu knihy doporučovala do metra použít alespoň papírový přebal. Klišé ale nemusí být vždycky na škodu, obzvlášť, když se jeho dobře přijatelný potenciál rozvine natolik, že nakonec budete překvapeni. A to asi opravdu budete, protože autorka vás nechá tápat a přemýšlet, co že se to vlastně té ublížené Elle stalo. Napjatí budete až do konce a odhalení přijde teprve v okamžiku, kdy ona sama poprvé otevře své nitro světu. A všechno najednou dává smysl. Dokonce nebude ani medem upatlaný happy end, za což dávám bod k dobru.

Nicméně stále platí, že autorka až směšně neumělým popisem erotických scén zcela brutálním způsobem zazdila potenciál poslat do světa konkurenci pro dnes již legendárních Padesát odstínů šedi. I když, mezi námi, vám se to opravdu tolik líbilo?

Frnda, škvíra, pička… Ne, toto není výňatek ze slovníku chlívákova, to jest výrazivo, jímž se autorka pokouší dráždit představivost – a asi nejen ji – čtenářek a možná i čtenářů Sprosté holky. &Slápnutí vedle je ale občas cítit i jinde než v pasážích barvitě líčících sex. „Jeho jméno znělo jako víno a česnek...“ WTF?!, chtělo by se říct. Taková malá slovní střevní nehoda. &Sokující verbální neobratnost v otázkách vykreslení atmosféry erotického dusna i přímé „akce“ je přímo do očí bijící a působí jako ledová sprcha na každého, kdo by se snad pokusil oddat se lechtivé náladě a ponořit se hlouběji. Do knihy samozřejmě. Jako zábava pro páteční dívčí kroužek (18+) k lahvi/lahvím sladkého bílého ovšem Sprostá holka rozhodně potěšení a pobaví. Otázkou však je, jestli právě toto bylo cílem.


Sprostá holka

Megan Hartová
vydalo nakladatelství Metafora,2013Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: anonym - 18.7.2013 - 14:15

Oplzlosti vždycky pobaví
A navíc jsou pořád in. Když některý autor neumí psát, stačí,když napíše něco co se hemží zadky a oplzlostmi, a hned je to v suchu. Proč ne? Pro vetché starce osmdesát a výše, to musí být silně vzrušující.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0347 s