Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 21.6.2024, svátek má Alois 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Již zítra: Infocentrum Strašín ovládnou netopýři!

19.07.2013   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Již zítra: Infocentrum Strašín ovládnou netopýři!V sobotu 20. července proběhne v Infocentru ve Strašíně u Sušice tradiční Netopýří den. Program akce, kterou pořádá infocentrum ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů a ZO ČSOP Nyctalus, je určený dětem i dospělým, kteří se zde mohou blíže seznámit se životem těchto tajemných nočních savců.

"Cílem akce je přiblížit lidem netopýry jako zajímavé a užitečné živočichy, kterých se nemusí nijak obávat. Zároveň chceme upozornit na některé lidské činnosti, které netopýry v současnosti nejvíce ohrožují, a naopak na možnosti, jak lze netopýry i v těchto případech chránit," říká Dagmar Zieglerová, hlavní lektorka akce a zástupkyně obou pořádajících organizací. Protože je akce součástí projektu zaměřeného na ochranu netopýrů v lesním prostředí, podpořeného Ministerstvem zemědělství, nebude zde chybět ani toto téma vztahu netopýrů a lesa.

"Pro netopýry mají lesy obzvlášť velký význam, a to zejména ve vegetačním období roku. Les jim jednak poskytuje různé typy úkrytů a dále zde nacházejí také významná potravní stanoviště. Důležité jsou pro ně zejména úkryty ve stromech -- dutiny vzniklé činností strakapoudů či hnitím, různé praskliny v kmenech či štěrbiny za uvolněnou kůrou. Svoji kořist zase loví uvnitř lesních porostů, ale i na pasekách, mýtinách, okrajích lesů či l! esních cestách. Bohatým zdrojem hmyzí potravy jsou i lesní tůně, rybníčky a jiné mokřady," vysvětluje Eva Cepáková z České společnosti pro ochranu netopýrů. Netopýři tyto služby lesu oplácí tím, že do svého jídelníčku zahrnují i některé významné lesní škůdce jako je např. bekyně velkohlavá či obaleč dubový. Tím, že pomáhají snižovat jejich početnost, přispívají k biologické ochraně lesa. Jak svou kořist loví, jak se při tom orientují a kolik toho jeden netopýr za noc sní, ale i další odpovědi na otázky týkající se tajemného netopýřího života se mohou zájemci dozvědět v průběhu Netopýřího dne ve Strašíně.

Součástí programu je také ukázka ochočených trvale handicapovaných netopýrů, které si mohou účastníci prohlédnout zblízka, případně si je i pohladit nebo nakrmit. A chybět nebudou ani tvořivé netopýří dílny pro děti. Program probíhá od 10 do 16 hodin a všichni zájemci jsou srdečně zváni. Více informací lze najít na webových stránkách www.ceson.org.foto: wikipedia.org

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0322 s