Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


PŮLNOC V ZAHRADĚ DOBRA A ZLA – TV tip

26.07.2013   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

PŮLNOC V ZAHRADĚ DOBRA A ZLA – TV tipVítejte v Savannnah, městě žhavých nocí a chladnokrevné vraždy. Vítejte u sledování filmu amerického herce a režieéra Clinta Eastwooda, natočeného před patnácti lety.

 Mladý newyorský novinář John Kelso (John Cusack) přijíždí do města Savannah v Georgii. Má za úkol napsat reportáž o velmi prestižním vánočním večírku, jaký pořádá místní boháč Jim Williams (Kevin Spacey). Ten je tak trochu náplava mezi jižanskými starousedlíky, ale zato se honosí renomovaným panským sídlem, které (snad) získal svými obchody se starožitnostmi a z restaurování uměleckých děl. Kelsův úkol se zdá být jednoduchý a vzhledem k množství jídla, pití a přítomnosti celebrit také příjemný. Ale dojde k nečekané komplikaci: Williams je zatčen a obviněn z vraždy svého milence Billyho (Jude Law) Kelso má najednou před sebou materiál nejen na článek ale na celou knihu. Došlo zde k vraždě či zabití v sebeobraně? Jak si s tím poradí porota?
 
         Kelso neváhá se do rozpletení případu osobně zapojit a při tom poznává blíže svéráznou mentalitu jižanského městečka. Je to přehlídka skutečně nestandardních typů – jeden z porotců chová cvičené masařky, je zde zpěvačka resp. tranvestita Lady Chablisová (ta/ten zde dokonce hraje sama sebe), podivný obhájce, jehož úspěchy či prohry v soudní síni přímo kopírují) úspěchy či neúspěchy jeho fotbalového týmu. A je zde černá kněžka kultu woodu Minerva (Irma P. Hallová), o níž až do konce nevíte, co mají znamenat její kejkle a čáry o půlnoci na hřbitově. Ne úplně v poslední řadě pak je tu pomocnice při pátrání - krásná blondýnka Mandy (režisérova dcera Alison Eastwoodová – viz připojené foto, kde je s představitelem Kelseho Johnem Cusackem). Prostě plejáda výstředností, možná až někdy příliš, které nám Clint Eastwood přináší se zjevným potěšením.
 
         Pikantní na této kriminálce je navíc fakt, že jde o autentický kriminální případ z roku 1981 a byl předtím románově zpracován Johnem Berendtem (česky vydal Cinemax 1998). Všechny postavy, s výjimkou Johna Kelsoa, prý vycházejí ze skutečnosti. Dokonce si někteří ve filmu zahráli (již zmíněný transvestita Lady Chablis či obhájce Sonny Seiler, který si zde střihl roli soudce Whitea.
 
         PŮLNOC V ZAHRADĚ DOBRA A ZLA je zajímavý film o kriminálním případu a jeho soudní dohře, který trpí jedinou nectností – jeho pomalé tempo, množství postav a délka 155 minut je mnohdy přespříliš pro divákovu pozornost. Byl by to film pro dlouhý nudný zimní večer, ale televize se s ním vytasí právě v době největších veder. Ale noční hodiny snad už budou chladnější…
Foto: csfd.cz, cinemaxtv.cz
*********************************************
PŮLNOC V ZAHRADĚ DOBRA A ZLA
(Midnight in the Garden of Good and Evil)
USA 1997, režie Clint Eastwood
uvádí Nova Cinema v úterý 30. července od 21,40 hodin


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0802 s