Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Ušij panenku, pomoz dítěti aneb jak vypadá UNICEF párty

02.08.2013   Aneta Šimonková   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ušij panenku, pomoz dítěti aneb jak vypadá UNICEF párty&Sití panenek jako nový koníček? No jistě se na to lze dívat i takto. Panenky, které se šijí pro UNICEF, mají ale mnohem větší význam a jejich zhotovení a podstatu se rozhodla podpořit Michaela Lejsková, která uspořádala ve svém bytě UNICEF párty.

„Tím, že takovou akci pořádám doma v okruhu přátel, chci inspirovat k tomu, že totéž může udělat každý. A jak se říká, žádný byt není tak malý, aby nepojal mnoho přátel. Určitě to udělám zase. Já sama jsem ještě několik dní po tom ušila další tři panenky. Projekt mě nadchl!“ komentuje Michaela Lejsková.
Látky a krajky na výrobu panenek věnovaly návrhářky Gábina Páralová a Dominika Sedláčková. UNICEF párty se zúčastnila také výkonná ředitelka Českého výboru pro UNICEF Pavla Gomba, která přinesla pro ukázku také očkovací ampuli a výživu, kterou děti dostávají. Představila historii šití panenek, která začala v Itálii.Pořadatelka nápadité akce - Michaela Lejsková.

„Vypadalo to tam jako velkovýrobna panenek! Přišla jsem dřív, ale šití už bylo v plném proudu. Bylo milé hovořit o aktivitách UNICEF s lidmi, které to skutečně zajímá, a cítit jejich nadšení a chuť zapojit se. Současně to bylo velmi osvěžující a zábavné. Pozitivní energie se jistě přenese i na jejich účel, a jak jsem viděla, výsledky byly skvělé a panenky nápadité,“
dodává Pavla Gomba.

Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám – spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla „svoji rodinu“.

Každým rokem se díky očkování podaří zachránit život až třem milionům dětí. Přesto dosud téměř stejný počet dětí umírá na nemoci, kterým lze očkováním předcházet. V zemích, kde neexistuje běžný zdravotnický systém nebo které jsou postiženy válečnou nebo přírodní katastrofou, pomáhá UNICEF ve spolupráci s jejich vládami a místními dobrovolnými spolupracovníky uskutečňovat speciální akce pomoci dětem, jako jsou například Národní očkovací dny proti dětské obrně, které v minulém roce pomohly 550 milionům dětí ve věku do pěti let. UNICEF sehrává klíčovou roli v projektu GAVI (Global Alliance for Vaccines and Immunisation), jehož cílem je očkovat každé dítě proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám.

Akce se zúčastnili a poděkování patří: Evě Vaškové se synem Františkem, Petru Vágnerovi, který vzal s sebou obě své děti, Ditě Brančíkové se synem Teodorem, Evě Hruškové, Oldřichu Kněžíkovi, Martinu Kolářovi, Kateřině Sopkové, Nině Haladyové, Jiřímu Zbořilovi, Noemi a Timoteiovi &Srámkovým a Tomáši Střelcovi. Také svého synovce Sebastiána zapojila pořadatelka UNICEF párty, Michaela Lejsková. Krásné fotografie přišla nafotit fotografka Lenka Hatašová, která krátce na to slavila narozeniny, a ten den se „narodila“ také panenka UNICEF Lenka Hatašová, kterou pořadatelka ušila jako vyjádření díku za podporu tohoto projektu.
 
Foto: Lenka Hatašová a Michaela Lejsková
UNICEF ČR www.unicef.cz


 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Dagmar Hermannová - 2.8.2013 - 11:42

Úžasný nápad
až na to,že trochu samoúčelný. Pro media? Příroda v těch krajinách, kde děti umírají na nemoci, ví, co dělá. Ty zachráněné a přeočkované děti pak postupně zemřou na podvýživu a neúnosné životní podmínky. S chudobou lidské krysy po celém světě - i v ČR - totiž utěšeně kšeftují, a každý se tváří, že to nevidí. Aby bylo chudým lidem, seniorům i dětem, kteří neuvěřitelně strádají a jsou ponižováni bídou, když ostatní svět je poháněn penězma, opravdu pomoženo, museli by se vystřílet všichni zkorumpovaní darebáci, příživnická chátra,a protekční týpci,kteří mají práci kdykoliv se jim zachce pracovat,a dokonce takovou práci, jakou se jim zachce dělat,trapné umělé star - potrava pro bulvár - kterým se sypou miliony a nikdo nechápe proč, kupčí se se sportem, se zdravím, se vším. Každý žvaní a nikdo se za to nestydí, nikdo necítí osobní zodpovědnost. Až budou milionáři a miliardáři ze slušné společnosti odstraněni, třeba vyvezeni někam na ostrov aby se tam nacpávali svými miliony, nebudou se muset šít panenky aby bylo na očkování pro děti, nemusela by vůbec být charita,a podobné dobročinné aktivity. Jsou tak jako tak ponižující. Kdo má slušně placenou práci, nemusí škemrat o podpory nikde. A o tom to je. Co by pak dělaly davy těch, kteří si právě na chudobě, bídě a hladu ostatních lidí a dětí mastí kapsy? Ty se naopak modlí, aby pánbů na světě chudobu, hlad a bídu zachovati ráčil. Všechno je jen pokrytectví.


Od: Michaela - 4.8.2013 - 11:52

paní Dagmar...
Paní Dagmar, situace je jaká je a my děláme to, co cítíme, že je cesta k alespoň nějaké pomoci. Medializujeme proto, aby lidé pochopili, že tak málo může udělat každý sám doma. Není to těžké. Nejsme Bozi, abych spasili svět a neznám způsob, jak vyřešit zmíněné problémy. Ale pokud na jiné problémy způsob pomoci vidím, vždy to ráda udělám. Protože jsme tu na jedné lodi a potřebujeme se. Každý by měl dostat šanci.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0452 s