Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Barokní umění v Krumlově: Čeká vás mimořádný posluchačský zážitek

24.08.2013   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Barokní umění v Krumlově: Čeká vás mimořádný posluchačský zážitek Novodobá světová premiéra kompletní scénické verze barokní opery Siface slavného neapolského skladatele Nicoly Porpory v původních prostorách unikátního Zámeckého barokního divadla v Českém Krumlově ozdobí letošní Festival barokních umění.

VI. ročník renomovaného festivalu se v Českém Krumlově odehraje od 20. do 22. září a jeho součástí budou nejen tři mimořádná představení Siface Nicoly Porpory, ale také řada pozoruhodných koncertů a dokonce i barokní ohňostroj a slavnostní barokní iluminace v zámecké zahradě.

Festival barokních umění Český Krumlov je jedinečnou příležitostí poznat zapomenuté umění barokních muzikantů, tanečníků a zpěváků. „Dramaturgie festivalu se zaměřuje výhradně na tzv. autentickou interpretaci staré hudby. Návštěvníci tak mohou v historických sálech města a zámku Český Krumlov naslouchat hudbě v té podobě, v níž v těchto prostorách zaznívala v době svého vzniku, tedy v 16. - 18. století. Všechny soubory, které vystupují na našem festivalu, se specializují na interpretaci historické hudby a hrají na dobové nástroje, nebo jejich mistrovské kopie. Za přínos festivalu považujeme rovněž skutečnost, že se některé koncerty konají v prostorách, které jsou jinak návštěvníkům nepřístupné. Letos to bude zámecký Zrcadlový sál, sál letohrádku Bellaria v zámecké zahradě a Gotický sál bývalé prelatury vedle farního kostela sv. Víta. Všechny tyto sály mají nejen nevšední výtvarnou výzdobu, ale také skvělou akustiku,“ říká cembalista Ondřej Macek, umělecký vedoucí barokního orchestru Hof-Musici a zároveň jeden z organizátorů festivalu.

Opera Siface v provedení zkušených sólistů a prvotřídního barokního orchestru Hof-Musici pod vedením Ondřeje Macka, Zámeckých divadelních mašinistů, v režii Zuzany Vrbové je na programu festivalu 20., 21. a 22. 9. v 18:00 nebo 17:00 v zámeckém divadle. Soubor Illegal Consort Brno 20. 9. v 19:00 ve Vlašském dvoře v Dlouhé ulici vystoupí s koncertem Světská vokální hudba mezi Neapolí, Benátkami a Prahou. Sectio Aureaitalská hudba 16. a 17. století v podání Judit Andrejszki (soprán, virginal, bicí nástroje) a Caiuse Hera (renesanční loutna, vihuela, barokní kytara) zazní 21. 9. v 11:00 v Gotickém sále bývalé Prelatury. Hudbu podunajské monarchie 17. století představí lipský soubor Ensemble Bouquet Baroque 21. 9. od 13:00 v Zrcadlovém sále zámku. Barokní ohňostroj a slavnostní barokní iluminace rozzáří zámeckou zahradu 21. 9. v 21:00, účinkuje Theatrum Pyrotechnicum, Jiří Honc a Zdeněk &Stěpánek. Nedělní matiné je připraveno 22. 9. v 11:00 v zámeckém lapidáriu na prvním nádvoří, vídeňský soubor Ensemble Tonus se sopranistkou Belindou Loukota uvedou slavnostní hudbu 17. a 18. století s dobovými žesťovými nástroji. Letohrádek Bellaria v zámecké zahradě se 22. 9. v 13:00 stane dějištěm koncertu italské komorní hudby vrcholného baroka v interpretaci Anny Januj (zobcová flétna), Szabolcse Illése (violoncello da spalla) a Ondřeje Macka (cembalo). „Na tento koncert z festivalové nabídky bych rád upozornil. Hostům zahraje v Německu žijící maďarská hráčka na zobcovou flétnu Anna Januj. Absolventka prestižních hudebních škol ve Vídni, v Miláně a v Lipsku patří v současné době ke špičce mezi hráči na tento barokní nástroj a v České republice vystoupí vůbec poprvé,“ dodává Ondřej Macek.


Více informací o Festivalu barokních umění Český Krumlov na www.festival.krumlov.cz
 
 
 
Oficiální stránky festivalu: www.festival.krumlov.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0345 s