Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Divadla ABC a Rokoko připravují Markétu Lazarovou a komedii A voda stoupá

10.09.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Divadla ABC a Rokoko připravují Markétu Lazarovou a komedii A voda stoupá V Městských divadlech pražských začalo 26. srpna zkoušení prvních premiér nové sezony 2013/14. V Divadle Rokoko proběhla pod vedením režiséra Ondřeje Zajíce první čtená zkouška anglické konverzační komedie A voda stoupá. Jeviště Divadla ABC zaplnili herci a tvůrci inscenace Markéta Lazarová, kterou režíruje Pavel Khek. Diváci se na premiéry mohou těšit v listopadu.

 První premiérou sezony bude 9. listopadu v Divadle Rokoko hra Petera Ustinova A voda stoupá.  Ta je podle režiséra Ondřeje Zajíce brilantní konverzační komedií vystavěnou jako biblické podobenství o potopě světa: „U nás naprosto neznámá komedie těží z toho nejlepšího z anglické konverzační tradice. Doporučil bych ji především příznivcům suchého britského humoru. Asi nepřekvapí, jaké postavy si do své biblické morality vybral skvělý, ale u nás totálně nedoceněný komediograf Ustinov – mimo jiné první představitel filmového Poirota. Jeho figury jsou tak mimo realitu, že i když mají vodu de facto po krk, stále věří, že se jim nemůže nic stát. Musím říct, že paradoxně v tom spočívá jejich půvab. Divadlem Rokoko se prostě povalí proudy vody.“ Text nabízí spoustu překvapivých humorných situací a řadu vyrovnaných hereckých příležitostí. V hlavních rolích uvidíme Mášu Málkovou, Pavla Juřicu a Zbigniewa Kalinu. V inscenaci se poprvé představí také nový člen souboru Městských divadel pražských Zdeněk Dolanský. 

Divadlo ABC plánuje první premiéru sezony 2013/14 na 16. listopadu. Divadelní adaptaci známého románu Markéta Lazarová nastuduje režisér Pavel Khek, jehož cílem je, aby si herci Markétu Lazarovou zamilovali a příběh rádi vyprávěli divákům. Vančurův nejznámější román patří dnes už mezi klasická díla české literatury. Příběh nás zavádí do dávných časů naší historie, kdy se z pohanského temna těžce rodilo křesťanství a z nespoutaného života divokých kmenů civilizace. Uprostřed násilí, neúprosného koloběhu krevní msty a neutuchajících konfrontací se setkávají dva naprosto odlišní lidé – loupežník Mikoláš (Tomáš Novotný) a Markéta (Veronika Kubařová), dcera jeho nepřítele, která byla navíc zaslíbena Bohu. Láska, která je zachvátí jako příval, jako neúprosná přírodní síla, je ve světě, v němž žijí, absurdní a má jen pramalou naději na šťastnou budoucnost. Premiéra proběhne 16. listopadu v Divadle ABC.

Než se však diváci dočkají plánovaných premiér, divadla ABC a Rokoko jim nabízejí celou řadu příležitostí k jejich návštěvě. Už na 14. září chystají Představení pouze pro nezadané, na 12. října Herecký kurz pro neherce a na 19. října pak Dámskou jízdu v Rokoku. Ujít pozornosti by neměly ani nové inscenace Drž mě pevně, miluj mě zlehka a Molly Sweeney nebo Hudební soirée Veroniky Gajerové a jejích hostů v Divadle Rokoko.

 

Peter Ustinov

A voda stoupá

Režie: Ondřej Zajíc

Dramaturg: Jiří Janků

Překlad: Jiří Mucha

Scéna: Adam Pitra

Kostýmy: Zuzana Ježková

Hudba: Vladivojna La Chia

Hrají: Máša Málková, Pavel Juřica, Zbigniew Kalina, Zdeněk Dolanský, Jiří Klem / Oldřich Vízner, Františka Brzobohatá, Henrieta Hornáčková, Radim Kalvoda, Stanislav Lehký

Premiéra 9. 11. 2013

 

Vladislav Vančura

Markéta Lazarová

Režie: Pavel Khek

Adaptace a dramaturgie: Věra Mašková

Scéna: Michal Syrový

Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak

Hudba: David Hlaváč

Pohybová spolupráce, šermy: Petr Nůsek

Hrají: Veronika Kubařová, Tomáš Novotný, Lukáš Jurek, Jiří Schwarz, Jitka Smutná, Evellyn Pacoláková, Diana &Soltýsová, Viktor Dvořák, Milan Kačmarčík, Hanuš Bor, Vuk G. Čelebić, Robert Hájek / Aleš Petráš, Petr Klimeš, Jan Mašek

Premiéra 16. 11. 2013Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Hana - 11.11.2013 - 21:34

nelibilo se nam to
Odesli jsme o prestavce, nepochpili jsme o cem to je.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0515 s