Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Studentský model Valného shromáždění OSN

12.09.2013   Stanislav Polauf   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Studentský model Valného shromáždění OSNZajímá Vás svět diplomacie? Chcete proniknout do zákulisí nadnárodní organizace? Chtěli byste se stát poslancem europarlamentu? Co je k tomu potřeba, jaké znalosti a vlastnosti musíte mít? Uměli byste se orientovat v aktuálních problémech, správně argumentovat a prosadit své názory případně vyjednat a hledat kompromisní řešení?

 Právě tato nabídka oslovila přibližně 90 studentů středních i vysokých škol z celé České republiky a přihlásili se do III. ročníku Studentského modelu Valného shromáždění OSN, které se konalo od 6. do 11. září v Plzni Občanským sdružením Plzeňská diplomatická simulace. Jde o vzdělávací akci založenou na principech neformálního vzdělávání a uskuteční se na půdě Masarykova gymnázia a v prostorách plzeňské radnice. Účastníci byli připravováni z hlediska jednacích a vystupovacích schopností a osvojovali si schopnosti diplomaticky jednat a obhajovat své i cizí názory. Byli jim poskytnuty informace k aktuálním tématům, které ovlivňují dnešní svět diplomacie i veřejnou a politickou diskusi, cílem je také podpořit jejich kritické myšlení, zvýšit orientaci ve strukturách mezinárodních a národních organizací.

Projekt je rozdělen do tří částí. V rámci úvodní části (pátek) proběhlo, po příjezdu všech účastníků, jejich seznámení mezi sebou i se členy přípravného týmu formou interaktivních her, a krátká prezentace pořadatelské organizace.

Druhá, tzv. přípravná část, probíhala v sobotu a neděli formou přípravných workshopů. Během této části se uskutečnily semináře s odborníky z akademické sféry, ekonomiky, politiky i diplomacie o projednávaných a jiných aktuálních tématech, projekce filmů tematicky spojených s projednávanou agendou, interaktivní hry a prezentace dalších potřebných informací k úspěšné simulaci jednání Valného shromáždění OSN. Studenti též dostali možnost vyzkoušet nově nabyté znalosti a dovednosti ve cvičných diskusích a jednáních. V této části studenti trénují způsob a formu jejich vystupování, v průběhu simulace zasedání již bude na nich, jak se získanými informacemi a radami naloží.

Třetí část programu tvořila již vlastní simulace, během níž si účastníci vyzkouší skutečná diplomatická jednání v rámci 3 výborů Valného shromáždění OSN (Výbor pro odzbrojení a mezinárodní bezpečnost, Hospodářský a finanční výbor, Sociální, humanitární a kulturní výbor). Zde by studenti měli využít získané vědomosti a schopnosti a jednat o předem stanovených agendách.

Každý den ve večerních hodinách byl zajištěn nepovinný doprovodný program ve formě projekce filmů, případně prohlídky města Plzně.

Záštitu nad projektem převzali Informační centrum OSN v Praze, místopředseda vlády Karel Schwarzenberg a primátor města Plzně Martin Baxa a účast přislíbili i další osobnosti veřejného a kulturního života, kteří také účastníkům udělí certifikáty potvrzující jejich účast na projektu.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0766 s