Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Varhaník Lorentzen, který hraje pro dánskou královskou rodinu, je v Praze!

15.09.2013   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Varhaník Lorentzen, který hraje pro dánskou královskou rodinu, je v Praze!Mezinárodní varhanní festival Audite Organum (Poslouchejte varhany) pokračoval ve čtvrtek koncertem Jakoba Lorentzena, varhaníka z kodaňského paláce Christiansborgu, kam na bohoslužby přichází i dánská královna se svou rodinou.

Uznávaný dánský varhaník a skladatel, který má na svém kontě řadu nahrávek, si pro své pražské vystoupení připravil skladby v romantickém a impresionistické stylu od skandinávských autorů a oblíbená díla francouzských skladatelů L. Vierneho a Césara Franka.  Jakob Lorentzen působí jako varhaník v Holmens Kirke v centu Kadaně a zároveň jako zámecký varhaník v bývalém královském paláci Christiansborg, (dnes sídlo dánského parlamentu).

Osm výjimečných koncertů v bazilice sv. Jakuba v Praze
Letošní 18. ročník Mezinárodního varhanního festivalu, který se koná do 19. září v bazilice sv. Jakuba v Praze, nabízí pražskému publiku koncerty plné objevné dramaturgie a nových hudebních zážitků. Během osmi čtvrtečních večerů za největší pražské varhany během usednou uznávaní varhaníci ze &Svédska, Norka, Dánska, Litvy, Polska a také francouzští a čeští umělci.

Videoprojekce umožní sledovat interprety při hře
Festivalové koncerty začínají vždy od 19.00 hodin. Publikum bude moci díky projekci živého videozáznamu na plátno umístěné v přední části lodi chrámu sledovat interprety při hře. Jedna ze tří kamer bude snímat i pohyby nohou po pedálech, což při běžných varhanních koncertech není možné vidět. 

Hudební zážitky z festivalových koncertů umocňuje překrásný interiér baziliky svatého Jakuba, který se vyznačuje vynikající akustikou s ideálním dozvukem.

Svatojakubské varhany
Svatojakubské varhany jsou se svými 4 manuály, 91 znějícími rejstříky (hlasy) a 8 277 píšťalami největší v Praze a po varhanách olomouckého chrámu svatého Mořice jsou druhé největší v České republice. Jejich zvukové spektrum lze přirovnat k velkému symfonickému orchestru s více než 90 hudebníky. Původ nástroje spadá do počátku 18. století. Poslední modernizace z roku 2011 pozvedla svatojakubské varhany na světovou úroveň. Nově instalované paměťové zařízení je schopno zaznamenávat, měnit a uchovávat velké množství dat. „Interpret si tak může předem připravit až 4 000 barevných možností a sám je během hry ovládat,“ vysvětluje Irena Chřibková.

Předprodej vstupenek Vstupenky jsou k dostání v síti prodejen TICKETPORTAL (www.ticketportal.cz) a VIA MUSICA  (www.viamusica.cz) nebo jednu hodinu před začátkem koncertu v místě konání.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0693 s