Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nicola Conte veze do Prahy svůj starý a přesto nový jazz

19.10.2013   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nicola Conte veze do Prahy svůj starý a přesto nový jazzPo téměř pěti letech zamíří do Prahy v rámci EuroConnections italský kytarista a acidjazzová veličina Nicola Conte. Hudebník z apeninského poloostrova bude 31. října v Paláci Akropolis originálním způsobem oživovat tradice bossanovy, hudby 60. let či latino jazzu. Hudební retro se pod jeho rukama proměňuje v energickou hudbu současnosti.

Od jazzu k taneční hudbě a zpátky – to je v kostce pouť italského hudebníka Nicoly Conteho, výrazné postavy evropské nu-jazzové scény. Formálně vzdělaný kytarista a sběratel vinylů propadl na konci devadesátých let kouzlu bossanovy a rozhodl se žhavé brazilské rytmy přenést na taneční parket. Člen volně definované hudební komunity The Fez Collective z italského města Bari si v roce 1999 získal jméno klubovým hitem Bossa Per Due. Debutová deska Jet Sounds pak představila světu jeho magický mix latino jazzu a filmových soundtracků z šedesátých let a vysloužila si také remixové verze.
 
To, že způsobil acidjazzovou horečku, ale Contemu nestačilo a vrátil se proto k živému hraní. S nově postavenou kapelou nahrál skvěle přijaté „vážné“ jazzové album Other Directions, které vyšlo v roce 2004 na proslavené značce Blue Note Records. Následné desky Rituals (2008) a Love & Revolution (2011) jsou volnomyšlenkářskými výpravami po lokálních jazzových tradicích od latinské Ameriky, přes Afriku až do Indie, na nichž navíc shromáždil zástupy špičkových muzikantů i zpěváků z celého světa. „Conte dělá novou hudbu, která ukazuje jazzu jeho globální budoucnost a to i přesto, že vychází hlavně z hluboké studnice jeho historie.“ napsal o jeho poslední desce server Allmusic.
 
Za čtrnáct let své kariéry se Nicola Conte stal vůdčí osobností jazzové fúze. Z labelu  Schema udělal respektovanou veličinu v oblasti nu-jazzu, produkoval nahrávky vlastních objevů (Rosalia De Souza, Paolo Achenza Trio) a remixoval žánrové kolegy, jako jsou Koop, Truby Trio či Thievery Corporation. V neposlední řadě také sestavil čtyři objevné výběry brazilské bossanovy a samby šedesátých let, které pod názvem Viagen 1 – 4 vychází na Far Out Recordings.
 
„Při hraní se nesnažím příliš soustředit ani přemýšlet. Chci jen probudit to, co je ve mě hluboko usazené,“ říká Nicola Conte, italský jazzový gentleman, jehož vystoupení z ledna 2009 v rámci EuroConnections se zapsalo hluboko do paměti fanoušků. 31. října si tento zážitek budou moci v Paláci Akropolis zopakovat.
 
Předkapelou budou Káča and Sára. Pod tímto názvem spolu hrají Sára Vondrášková (Never Sol) a Kateřina Santrošová (Sant Roche), které se v září s velkým úspěchem představily společně na křtu alba Under Quiet v Paláci Akropolis.
 
 
 
Nicole Conte - Diskografie:
Jet Sounds (2000, Schema)
Other Directions (2004, Blue Note)
Rituals (2008, Schema)
Love & Revolution (2011, Schema)
 
Více informací a audio ukázky:
http://www.nicolaconte.it
https://www.facebook.com/KacaASara
 
www.palacakropolis.cz
 
 
Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro a Ticketstream
520,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
520,- Kč +poplatky v předprodejích
620,- Kč  na místě


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0448 s