Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Exekutoři – zloději ustavení státem

06.08.2004   Radek Dolanský   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Exekutoři – zloději ustavení státemOpět se naše vláda a parlamentní „výkvět“ předvedly jako parta nedouků, která vymyslela a odsouhlasila zákon umožňující okrádat nevinné občany. Je to sice důkaz, že se přibližujeme Evropě, poněvadž již 200-300 let zpátky si anglická královna najímala piráty, aby kradli pro království. Ale přece jen už je to nějaký pátek na to, abychom se vydali zrovna tímto neandrtálským směrem. Někteří z našich vůdců si ale asi myslí něco jiného.

Před několika lety si věřitelé stěžovali, že jejich pohledávky jsou nedobytné a stát záplavu dlužníků nedokázal korigovat. Vznikl tedy nový zákon, který podpořil ustavení soukromých exekutorů a propůjčil jim určité pravomoce. A právě ty se staly kamenem úrazu.
Jak už to v naší republice bývá zvykem, dostali se k tvorbě zákona právní nedouci, které ani v nejmenším nezajímal osud nevinného občana. Nebudeme si přece zapírat, že je u nás dostatečné množství politiků, které zajímá pouze vlastní prospěch. A tak začal platit zlodějský zákon.
Téměř každý týden jsme svědky smutných osudů okradených občanů. A to víme pouze o těch medializovaných.
Byla okradena pět let rozvedená žena, protože její bývalý manžel, který s ní sice nebydlí, má v dokladech stejné trvalé bydliště a má dluhy. Podle radobyzákona je rozhodující trvalé bydliště. Víc nikoho nezajímá. A žena se nedovolala spravedlnosti u policie a již dva roky se jí dovolává u soudů. A její majetek je stále odcizen státem.
Tyto případy se neustále množí a na otázky novinářů, co s tím vláda hodlá dělat, ujišťují politici, že na změně pracují. Možná, že ano, ale jejich práce je další typicky českou specialitou. Napřed nechá pověřený ministr vypracovat návrh zákona. To zpravidla trvá několik měsíců. Pak se o něm několik měsíců dohadují ve vládě. Když je konečně předán sněmovně, ta jej několikrát vrátí k dopracování, ale až po důkladném – několikaměsíčním – prostudování. Pak to samé udělá senát a když konečně nastane zázrak a prezident zákon podepíše, začne platit až za rok. Jak uboze zkostnatělý a nefunkční systém. Je smutné, že kdyby bylo exekutory „vybráno“ několik poslanců (a určitě by si to někteří zasloužili), můžeme si být jisti, že změna daného zákona by proběhla během týdne, tak jak je to v normálních rozvinutých zemích zvykem. A proč se vlastně musí čekat na změnu zákona? Proč páni chytří neschválí dodatek k zákonu či vyhlášku nebo předběžné opatření na ochranu poškozených?
Ve stávajících podmínkách by se měli takto státem okradení občané bez meškání obrátit na evropské úřady. Přece se nemohou dovolávat spravedlnosti u státu, který je okradl. A ti, kteří mají naději, že se stanou jeho obětí, musí jen doufat, že těch ubohých kreatur zneužívajících zákon je mezi exekutory minimum.
Nejotřesnější případ se objevil v posledních dnech. Žena si objednala u stavební firmy úpravy bydlení. Mezi zaměstnanci oné firmy pracoval člověk na něhož byla uvalena exekuce. A tak milý, vysokoškolsky vzdělaný, exekutor neváhal a vykradl oficiálně byt té nebohé ženy. A pokud už nic jiného, tak tohle je stoprocentně dokonaná krádež, poněvadž mezi zaměstnancem firmy a zadavatelem, tedy majitelkou neexistoval ani ten nejnáhodnější vztah. A nic se neděje. Zloděj-exekutor poskytuje kamerám suverénní úsměv a politici tančí "Tancuj, tancuj, vykrúcaj". V některých aspektech námi volení politici z této země vytvářejí nechutnou stoku.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0622 s