Svoje podobizny měli na stánku UNICEF také manželé Menzelovi, kteří si vzájemně adoptovali panenku jeden druhého. Slavného režiséra potěšilo, že jeho panenka tiskla v ruce scénář s jeho novým filmem Donšajni.
Marcela Březinová svoji panenku poznala okamžitě. „
Kvalitní sestřih, doplňky a veselý výraz, to nešlo nepoznat,“ smála se zpěvačka. Žena, která spolupracovala s pěti americkými prezidenty Eliška Coolidge Hašková, měla smůlu. Její panenku si několik minut před jejím příchodem někdo adoptoval. Nicméně alespoň na chvíli si ji mohla vypůjčit, a tak zjistila, že panenka je pojmenována Paní Etiketa. „
Jestli je takový zájem i o etiketu, tak souhlasím se sériovou výrobou těchto panenek,“ usmívala se učitelka etikety.
&Séf Svobodných Petr Mach si na panence pochvaloval elegantní zelenou košili s kabátkem. „
&Skoda, že mi neušili ještě &Sebestovou,“ zavtipkoval. Ekonom Pavel Kohout na akci ukázal, že není žádný nudný patron. Představil výstavu svých uměleckých fotografií s názvem Konstrukce. Na stánku UNICEF objevil svoji panenku nikoliv v elegantním obleku, ale v tričku s lebkou. „
Mám doma stejné tričko, je mé oblíbené. Fotil mě v něm před časem Robert Vano,“ vysvětlil s úsměvem dresscode své panenky.
Operní diva Pavlína Senič měla tak nákladnou a velkou róbu, že na výstavce zastínila panenky, které ležely vedle ní. „
Moje panenka prý nejenže zabrala půl stolu, ale údajně ležela na panence s podobiznou Petra Vágnera,“ vysvětlovala pobaveně Senić. Herec a moderátor Petr Vágner, který akcí provázel, také se smíchem dodal: „
Ano, i přesto, že jsem měl sytě oranžovou záchranářskou vestu, tak mě Pavlínka naprosto zastínila.“
Problémy jiného druhu měl se svým panáčkem taneční mistr Vlastimil Harapes. „
Na akci mě doprovázela kamarádka Marie Párová, tak jsem měl trochu strach, aby mi ho nerozpárala,“ vtipkoval. Jen filmoví nadšenci vědí, že tato pětašedesátiletá dáma bývala múzou slavného režiséra Federica Felliniho a zahrála si ve spoustě jeho legendárních filmů. Humor neztratil ani zpěvák Janek Ledecký, který na setkání vystoupil a představil písničky z právě chystaného muzikálu Iago. Trošku se podivil, že jeho panenka má na hlavě vlasy z fialového mohéru, ale vzal to sportovně. „
Nejsem žádný suchar, můžu se přece trochu odvázat,“ zafilozofoval.
Manželé Přeučilovi měli svoji panenku na stánku UNICEF také, ale než se nadáli, byla panenka Popelka adoptována zdravotní sestrou Věrou Suchou. Z panenky Jana Přeučila se tak stal slaměný vdovec.
Podobiznu ve formě panenky našel také ředitel společnosti FUJIFILM Miloslav Křížek, prof. Eva Syková z Ústavu experimentální medicíny, Eva Vašková, zastupující projekt ŽENY s.r.o., nebo vydavatel magazínu Leaders Benke Aikell.
„
Adopční poplatek 600,- Kč pokrývá náklady na očkování pro dvě děti proti šesti smrtelným nemocem, které my známe už jen z očkovacích průkazů,“ konstatovala výkonná ředitelka pro UNICEF, Pavla Gomba, která na setkání adoptovala stejnojmennou panenku.
A proč se pořadatelka a šéfredaktorka profesního magazínu Best of pustila právě do takovéto aktivity? „
Panenkami chci upozornit na to, že pomáhat není jen otázkou peněz. Ušít panenku může doma každý. Dále mě neustále inspiruje profesní pestrost magazínu, který bez opravdového zájmu o druhé nelze dělat. Toto jsem se snažila projevit v rámci možností ve své tvorbě a jsem ráda za shovívavost ,ušitých´ hostů. Přece jen není snadné, někoho takto vypodobnit. Ale nakonec se v panenkách každý našel a nedokonalost panenek měla své kouzlo.“
Marcela Březinová
Do podpory UNICEF se zapojila též ředitelka společnosti Goldwell pro ČR, paní Dana Smolková.
Text: Dita Brančíková
Více zde:
www.ibestof.cz