Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 13.6.2024, svátek má Antonín 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Knižní tipy: Recept na příjemné prožití sychravých listopadových dnů

21.11.2013   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Knižní tipy: Recept na příjemné prožití sychravých listopadových dnů Klasik detektivky opět na scéně! Kdo už by měl o zločinu vědět víc, než spisovatel Leif GW Persson, který byl původním povoláním kriminální vyšetřovatel a dokonce profesor kriminalistiky. Ve &Svédsku je přinejmenším stejný známý jako král Karel Gustav

Jako kritik neefektivních metod a korupce politiků je ve &Svédsku velice populární. Jeho knihy byly přeloženy do desítek jazyků a k nám právě přichází jeho román Linda - příběh zločinu.

Ve Wäxjö, provinčním švédském městečku, došlo k chladnokrevné vraždě, která vyvolala mimořádnou vlnu emocí: dvacetiletá Linda byla ve svém vlastním bytě krutě týrána a následně uškrcena. Linda byla velmi atraktivní a u všech oblíbená, navíc navštěvovala policejní školu a záhy se měla stát policistkou. Mnohé ukazuje na to, že Linda svého vraha znala. Hlavní podezřelý má však velmi dobré alibi…
Linda - příběh zločinuvychází 13. 11. 2013 v nakladatelství MOBA, přeložil Jaroslav Bojanovský.
 
Výbornou společnicí bude určitě novinková kniha Vlastimila Vondrušky Ulička hanby (vychází 13. 11.). Provede nás tajemnými uličkami Starého Města pražského, kde se stala vražda. Královský písař Jiří Adam z Dobronína se v době mládí znal s ženou, ze které se později stala majitelka jednoho z nejluxusnějších nevěstinců. Kdysi mu pomohla a nyní potřebuje pomoc sama. Přímo v jejím domě byl zavražděn šlechtic, vlivný člen královského dvora. Jiří Adam z Dobronína pátrá po zločinci a pomalu se na světlo vynořují nehezké skutky, které spojují pražskou spodinu a skupinu královských úředníků. O to ožehavější vyšetřování je a záhy půjde všem zúčastněným o život.

Další novou knihou Vlastimila Vondrušky je Fiorella a záhada mrtvého netopýra určená především pro starší děti (vychází 21. 11.). Další příběh Fiorelly, dcery dvorního alchymisty Giovanniho da Ponte. Na Pražském hradě byl zabit mistr Guldram z Oybinu. U jeho těla se nalezl mrtvý netopýr, a proto se o případ začne zajímat inkvizice. V ohrožení jsou všichni alchymisti. Rychtář Přibík zatím vyšetřuje jinou vraždu, která se stala ve městě, ale záhy se ukáže, že oba zločiny spolu souvisí. Nakonec Fiorella spolu Martinem a Lukášem odhalí vraha, ale problém je, jak ho usvědčit. Proto Fiorella sáhne k alchymistickému triku, jímž přesvědčí i samotného císaře Rudolfa II. Příběh má dokonalou atmosféru rudolfínské Prahy a nechybí v něm dobrodružství, detektivní zápletka ani láska.
 
Kriminální příběh přináší i kniha Jindřišky Ptáčkové Pod pokrývkou zla (vychází 13. 11. 2013) v jedinečné edici Původní česká detektivka. Kdo zavraždil ředitelku dětského domova? Podezřelí jsou snad všichni. Těžko by se našel někdo, komu neublížila. A což teprve síť vztahů s lidmi odjinud? Proč se našel obětní beránek, poctivý, bezelstný člověk, který vinu vzal na sebe? Před těmito otázkami stojí mladý kriminalista Viktor. Až po letech se jedna z hrdinek dozvídá o okolnostech vraždy a zůstává jen hořká příchuť z vědomí, že vina ulpěla na nevinném.
 
Už nic nebude jako dřív…Přichází světový bestseller Department 19 - Utajená mise


Zdroj: Johana Turnerová


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0427 s