Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Ježíšek přijde letos v předstihu

25.11.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ježíšek přijde letos v předstihuSymbol Vánoc, Ježíšek, dorazí letos v předstihu díky nové láskyplné komedii režisérky Lenky Kny Přijde letos Ježíšek?, která vstupuje do českých kin již 5. prosince.

V hlavních rolích se objeví řada oblíbených českých herců – Josef Abrhám a Libuše &Safránková, kteří si po letech zahrají filmové partnery – dále Václav Postránecký, Igor Chmela, Danica Jurčová, Pavel Kříž, Marian Roden, Radúz Mácha a Natalie Řehořová. Vzhledem k tomu, že film vznikal v česko- slovensko- mexické koprodukci – v úlohách Josého manželky a dcery se představí mexické herečky - Dolores Heredia a Aislinn Derbez.

Autorka scénáře a režisérka Lenka Kny zasadila do předvánočního času v kouzelné Praze  příběh, v němž se protnou osudy lidí z opačných konců světa. Vánoce jsou pro většinu lidí nejoblíbenější svátky roku. Období, v němž dáváme vřeleji než v jiném čase najevo své city, nabízí ideální příležitost ke spojení reálného, současného příběhu s magickými prvky, které k vánočnímu času již po staletí patří.
&Sarmantní šedesátník José se vrací po třiceti letech emigrace do Čech. Jeho dcera Penélope se marně snaží otěhotnět a věřící mexická manželka Dolores je přesvědčena, že poslední nadějí je zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské Jezulátko. Přestože byl José přesvědčen, že se do rodného města již nevrátí, podlehne naléhání dvou žen svého života a v adventním čase vyrazí. Josého  příjezd do Prahy je návratem radostným i bolestným – vrací se do míst, která znával i ke vzpomínkám, které najednou ožívají. Nejen, že se setkává se svou bývalou láskou, svým starým přítelem, ale ještě mu minulost přichystá překvapení. Brzy se ukazuje, že adventní čas a starobylé Staré Město ukrývá několik dalších tajemství a na zázrak šťastného konce čekají i další bytosti.
 
„Když jsem dostal scénář tohoto filmu – a musím říct, že po dlouhé době jsem se potkal se scénářem, z kterého jsem měl opravdu radost -  věděl jsem, že tady ty možnosti pro to nechat divákovi prostor pro úsměvnost a přitom netlačit na pilu, jsou. A paní režisérka je s námi při natáčení dál rozvíjela a umožňovala nám dostat do příběhu především tu pravdivost. A to mně stačí. Vždyť život není jen úsměvný. A když je, tak zaplať pánbůh za to! Takže já jsem naprosto klidný. Ono to tam je! “ říká o filmu Josef Abrhám.

zdroj: J&S -AQS a.s. - divize Magic Box/ Bioscop


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0396 s