Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nová komedie Jana Hřebejka Zakázané uvolnění slaví úspěch

16.11.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nová komedie Jana Hřebejka Zakázané uvolnění slaví úspěchNatáčení nového filmu režiséra Jana Hřebejka Zakázané uvolnění definitivně skončilo a brilantní konverzační komedie na motivy úspěšné divadelní hry Petra Kolečka už vzbudila mezinárodní pozornost. Na základě devítiminutové ukázky byl film pozván na festival CentEast (www.centeast.eu), v jehož rámci se již popáté v sekci CentEast Market prezentovaly vybrané filmy ve stavu „work in progress“.

Zakázané uvolnění je jediným českým filmem, kterému se dostalo této pocty. Do programu prezentační sekce středoevropských kinematografií byly zařazeny ukázky z celkem dvaceti vznikajících filmů, vedle Hřebejka také Zanussiho, Smarzowského, Caranfila a dalších výtečných režisérů. Celá kolekce byla promítnuta 18. října ve Varšavě, jako součást 9. ročníku CentEast Market a místní distribuční společnosti velmi zaujala. V současné době se hovoří o distribuci v Polsku, přestože finální podoba filmu Zakázané uvolnění samozřejmě ještě není známa.
Ukázka z nového Hřebejkova filmu byla prezentována také 20. října v Moskvě v rámci sekce the Project For Tomorrow a v dubnu 2014 je v plánu promítání v Pekingu na Beijing Film Market.

Co všechno se může říct a stát, když se v zapadlé vesnické hospodě opijí unesená nevěsta, ženský svědek jejího ženicha a životem protřelá barmanka, a ženich, jenž to všechno může zachránit a zastavit, nepřichází a nepřichází? V hlavních rolích filmu Zakázané uvolnění excelují Zuzana Stavná, Jana Stryková a Hana Vagnerová, mužské party si zahráli Ondřej Sokol a Igor Orozovič. Premiéra filmu je plánovaná na léto 2014.

V jednoduchosti i dobovosti tohoto příběhu je zároveň hodně nadčasového: Svatba, láska, temperament, zrada, smrt, milování, překvapivá pointa.... Zkrátka všechny potřebné ingredience, v autorsky originální verzi! Komediální nadsázku chci zachovat hlavně ve svižném tempu, ale jinak budu ve všech výrazových prostředcích usilovat o maximální autenticitu. Mám k dispozici tři jedinečné mladé herečky, z nichž každá má zcela jiné vyznění – komiku, dohromady tvoří neuvěřitelně jiskřící spojení. Když se nám vše povede, v což věřím a doufám, vstoupí tato komedie do zlatého fondu českých komedií, ke kterým se publikum opakovaně rádo vrací,“ uvedl k filmu režisér Jan Hřebejk.

Jan Hřebejk patří ke komerčně nejúspěšnějším českým režisérům střední generace. Jeho poslední film Líbánky, které natočil po alternativnějším filmu Odpad, město, smrt, byl oceněn Cenou za režii na letošním MFF Karlovy Vary.
Scenárista filmu Petr Kolečko, který je zároveň autorem stejnojmenné divadelní hry, je jedním z nejhranějších českých dramatiků současnosti. Je uměleckým šéfem A studia Rubín, spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí, je podepsán pod filmem i seriálem Okresní přebor a cyklem komorních televizních filmů Nevinné lži pro Českou televizi.

Zdroj: 2media


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0456 s