Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 21.6.2024, svátek má Alois 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Oceněný dokument Show! v kinech od 28. listopadu

26.11.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Oceněný dokument Show! v kinech od 28. listopadu Show!, pozoruhodný dokumentární film o životě za oponou tuzemského zábavního průmyslu, získal Cenu diváků v kategorii Česká radost na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě a míří do kin. Asociace českých filmových klubů jej v distribuční premiéře uvede 26. listopadu ve 20.30 hodin v pražském kině Bio Oko. V kinech se objeví od 28. listopadu.

Angee, Tereza, Nikola, Michaela, Vendy. „Už dlouhou chvíli přece patříme jen vám, můžeme se obejmout,“ otevírají náruč členky dívčí popové kapely 5Angels v jedné z úvodních scén filmu. „My s vámi a vy s námi, právě v této show...,“ dodávají v chytlavém refrénu. A skutečně. Autorský film úspěšného scenáristy a režiséra Bohdana Bláhovce přivádí diváky do bezprostřední blízkosti hvězdiček, které se touží stát idoly. Příznivci, odpůrci i ti, kdo o 5Angels nikdy neslyšeli, dostávají unikátní příležitost být s nimi. Ovšem nejen v okamžicích k tomu stvořených, při koncertních show, autogramiádách, v blescích fotoaparátů, ale také v zákulisí, když nacvičený úsměv a gesta mizí a nastupuje tvrdý dril, a také doma ve společnosti jejich rodin.
Show! je mimořádně vydařeným absolventským filmem, který vznikl na pražské FAMU v tvůrčí dílně Martina Marečka. Bohdan Bláhovec, jeden z nejvýraznějších talentů českého dokumentu, jehož předcházející filmy natočené během studií vyvolaly značný ohlas, déle než rok sledoval cestu 5Angels za slávou, na první stránky bulváru. Výsledkem je autentický, v mnohém překvapivý až šokující pohled do života teenagerské kapely, která je de facto promyšlenou strategií, realizací byznys plánu otce jednoho z andílků. Jeho cílem je vytvořit skvělý komerční produkt a ovládnout trh s dětskou populární hudbou. O čem sní samy dívky? „Náš největší sen je vyprodat Madison Square Garden,“ říká bezelstně jedna z nich. Co všechno jsou pro to ochotny udělat? A do jaké míry jsou rodiče schopní pro naplnění vlastních neuskutečněných ambicí obětovat šťastné a spokojené dětství svých potomků?

Podnikatel Michal Mertl založil dětskou pěveckou pětici 5Angels v roce 2007. Od počátku projektu do dnešních dnů je jedinou stabilní členkou jeho dcera Nikola, která ve skupině působí od svých 9 let. Dalšími členkami jsou dívky, kterým bylo v době natáčení filmu mezi 11 až 14 lety a byly do skupiny přijaty na základě castingu či doporučení. Michal Mertl se na cestu do nejvyšších pater nejen českého šoubyznysu vydal s vervou a odhodláním. Holky každý den zkouší, volný čas téměř neznají, pracují na své postavě, vizáži. 5Angels vystupují v kampani na jogurty, rozdávají  propisky, rozvrhy hodin, zápisníky, šampony s jejich tvářemi, fotí se s Karlem Gottem či Darou Rolins, Michal David pro ně napsal muzikál... Úspěch?
„Chování hlavní postavy filmu, manažera skupiny, je v mnoha věcech kontroverzní a sporné. Mně šlo však spíše o to vytvořit film, který bude zamyšlením nad standardy, ve kterých žijeme, a jemu samotnému nabídne upřímný pohled do zrcadla. Myslím, že se to povedlo a důkazem toho byla i jeho snaha právní cestou zamezit projekci filmu. Každopádně vím, že je to v jádru poctivý chlap, který se snaží dělat věci nejlépe, jak dovede a myslí to celé vlastně dobře. Jen mu nedochází mnoho důsledků vlastního chování a film je zčásti ukázal. Osobně věřím, že za čas pochopí, co jsem filmem zamýšlel, dojde určité sebereflexe a situace se uklidní,“ říká k současné situaci kolem filmu Bohdan Bláhovec.

Dokument Show! vznikl v produkci společnosti nutprodukce, s.r.o., koproducentem byla Česká televize a FAMU. Premiérové uvedení Show! na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě vyvolalo velkou debatu, ve velmi  příznivém hodnocení celovečerního debutu Bohdana Bláhovce se vzácně shodli diváci i kritici. Například filmový kritik Kamil Fila krátce po festivalové projekci v Jihlavě pro týdeník Respekt napsal: „Natočit film o tom, co je součástí toho „mít se dobře“, tj. pracovat na sobě a vydělávat, pak může otvírat oči víc, než když věnujete svůj čas a empatii „problémům třetího světa“. Problémy „prvního světa“ (toho civilizovaného a bohatého) totiž můžeme řešit lépe, ale hůře si jich všímáme, protože jsou pro nás kvůli každodenní rutině neviditelné.“
Režisér Bohdan Bláhovec absolvoval bakalářské studium na katedře dokumentární tvorby FAMU. Jeho film Kdo chce zabít Ashley?, který natočil ve 2. ročníku, získal v roce 2007 Cenu za nejlepší dokument na FamuFestu a v roce 2008 Zvláštní cenu poroty na festivalu českých filmů Finále. Jeho bakalářský film O domě byl přijat na MFDF Jihlava (2008) a účastnil se soutěžní sekce Centeuropa na mezinárodním festivalu Fresh Film Fest (2009) a na festivalu Finále (2009). Bohdan Bláhovec je jedním z průkopníků performativní pozice – tzv. „Slam poetry“ v České republice. Přispívá do řady časopisů a pravidelně spolupracuje s Českou televizí.
 

KONTAKT

Oficiální stránky Asociace českých filmových klubů: www.acfk.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.047 s