Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Belgický tanečníci Cie Mossoux-Bonté s Čechy na Festivalu Spectaculare

24.12.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Belgický tanečníci Cie Mossoux-Bonté s Čechy na Festivalu Spectaculare Festival Spectaculare nabídne při svém prvním ročníku v Praze na konci ledna nejen přední jména současné elektronické a experimentální hudby, ale i dva soubory fyzického a tanečního divadla – Cie Mossoux-Bonté a české Tantehorse.

20. ledna na Nové scéně Národního divadla zahájí přehlídku přední belgický taneční soubor Cie Mossoux-Bonté s představením Les buveuses de café. Po tuzemských vystoupeních na festivalech Tanec Praha nebo Nultý bod přivážejí Mossoux-Bonté další pro ně charakteristické představení plné vizuální dokonalosti, hudební a taneční ekvilibristiky a jemného surreálna. „Jsem velmi rád, že po dlouhém ladění termínu přivítáme v Praze Patrika Bonteho a Nicol Mossoux a že tím navážeme na představování belgické taneční scény, která ve světovém kontextu tvoří jednu z nejdůležitějších linií. Rozhodně se můžeme těšit na obsedantní důraz na estetickou čistotu a synergii všech jevištních složek, jimiž jsou Mossoux-Bonté pověstní,“ říká dramaturg divadelního programu Petr Boháč. Praha bude jedním z prvních míst mimo Belgii, které uvidí prodlouženou verzi tohoto představení.

29. ledna se v prostoru Studia Hrdinů ve Veletržním paláci spojí český soubor fyzického divadla Tantehorse s německou dark-jazzovou formací Bohren & Der Club of Gore a nabídnou ojedinělou verzi nového představení Faith s živou hudbou. Po velkém mezinárodním úspěchu s představením S/He is Nancy Joe, Herald Angel Award, Best of dance 2012 udělovaný deníkem Washington Post, se Miřenka Čechová pouští do dalšího existenciálního tématu s autentickými prvky. „Jedná se o tanečně-vizuální představení o ztrátě víry v umění, jež nahradilo život, o nemožnosti přestat a nemožnosti zůstat. O kráse rozkladu, násilí drilu, o nesnesitelné přítomnosti a minulosti, jež nás vždy dožene.“ přibližuje Petr Boháč. Spolu s Miřenkou Čechovou vystoupí další nepřehlédnutelná persona české taneční scény Andrea Miltnerová a již zmiňováná německá dark-jazzová formace Bohren & Der Club of Gore.

Nový Festival Spectaculare propojí elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním. Od 20. do 31. ledna představí během šesti večerů na Nové scéně Národního divadla, v Paláci Akropolis, Centru současného umění DOX a Studiu Hrdinů - Veletržním paláci přední jména současné hudební scény, jako například Jon Hopkins, který spolupracoval s Coldplay či Brianem Enem, dále Nils Frahm, Fennesz, Hauschka či Samuli Kosminen. V rámci festivalu pokřtí nové dvojalbum Worx and Reworx česká formace Clarinet Factory. Nabídku doplní projekce filmů v Biu Oko a workshopy. Festival Spectaculare pořádá Palác Akropolis a navazuje jím na úspěšnou koncertní sérii Music Infinity. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji v Paláci Akropolis a v síti Ticketpro. V den akce budou k dostání také v Centru současného umění DOX a ve Veletržním paláci.

Přesný program na www.spectaculare.cz a www.facebook.com/festivalspectaculare


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0436 s