Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jak se mi několikrát štěstí v okamžiku změnilo v zoufalství

05.01.2014   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak se mi několikrát štěstí v okamžiku změnilo  v zoufalstvíVše začalo mojí nezkrotnou touhou po dítěti, které stále nepřicházelo. Rozhodla jsem se tedy podstoupit umělé oplodnění. Následoval koloběh, vyšetření a nezdařených pokusů, až se to nakonec podařilo! Otěhotněla jsem!

Byla jsem neskutečně šťastná a byla jsem na sebe hned od začátku velmi opatrná, hrozně jsem se o miminko bála a taky se jednoho dne moje obavy naplnily. Byla jsem v 10 týdnu těhotenství, když jsem začala krvácet! Strašně jsem se o miminko bála a pořád jen plakala. K mému úžasu mi však paní doktorka sdělila, že je miminko v pořádku a krvácení způsoboval malý hematom, který byl těsně vedle mého miminka. Vyfasovala jsem nespočet léků a injekcí a byla jsem poučena o přísném klidovém režimu. Od té doby jsem si těhotenství užívala a asi proto také přenášela o celých 11 dní.
 
Nakonec pan doktor konstatoval, že bude nutné udělat císařský řez, protože se mu nelíbily ozvy miminka.  Plakala jsem štěstím, když na svět vykoukla moje vlasatá Dianka a to jsem ještě netušila, že mi dcera takhle brzy na světě zachrání život! Během císařského řezu se totiž doktorům nezdálo něco na mých ženských orgánech, a proto odeslali vzorky na histologii. Byla jsem v takové euforii z Dianky, že jsem toto sdělení vůbec nevnímala a ani ve snu by mě nenapadlo, že by se něco jako rakovina mohlo týkat i mě.

A pak to přišlo – telefonát z nemocnice, že se mám neprodleně dostavit pro výsledky z histologie. Stále mi to nedocházelo! Do ordinace jsem přišla plná elánu a lásky k dceři a usmívala se na pana doktora, když to přišlo. Máte nádor na ženských orgánech! V tu chvíli se mi zhroutil celý ten můj růžový svět! V jedné sekundě mě napadlo asi milion otázek! Co teď? Co Dianka? Musela jsem se vzpamatovat a začít jednat! Díky Dianě jsem sebrala veškerou sílu k boji! Zanedlouho jsem podstoupila operaci, při které mi odebrali veškeré ženské orgány. Měla jsem velký strach, ale moje Dianka mě nabíjela energií, že jsem si kladla na srdce, že vše musím zvládnout kvůli ní, když mi ona dala šanci být zdravá svým pozdním příchodem na svět. Operace i léčba proběhly v pořádku. Měla jsem velké štěstí protože, nádory byly objeveny ve velmi raném stádiu. Od té doby uplynul rok a já si užívám každou chvíli, kdy jsem na tomto světě. Chodím na preventivní prohlídky všech orgánu a apeluji na všechny ženy co znám, aby je také nezanedbávaly!

Nedávno jsme s manželem požádali o adopci miminka a zrovna dnes, kdy píši tyto řádky, jsme si vyzvedli zařazení do evidence registrů čekatelů na adoptivní děti. Přehodnotila jsem touto zkušeností celý svůj život a můžu říci, že jsem opět šťastná!!! 
Lady Plus Club České pojišťovny ZDRAVÍ v rámci soutěžní výzvy „Každý příběh má svou tvář“ shromáždil desítky příběhů týkající se boje s rakovinou – nejen psaných, ale i kreslených či fotografických.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0364 s