Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Hrdinové filmu Gympl se vrací ve volném pokračovaní Vejška

15.01.2014   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hrdinové filmu Gympl se vrací ve volném pokračovaní VejškaFilm Vejška režiséra Tomáše Vorla je volným pokračováním diváckého hitu Gympl, který v kinech vidělo více než půl milionu diváků. Kultovní Gympl se stal dokonce legálně nejvíce stahovaným filmem roku 2007, ve kterém měl i premiéru. Díky velkému diváckému ohlasu a obecně příznivému přijetí Gymplu se tvůrci sami začali zajímat o to, co by se mohlo s jejich hrdiny dít po dostudování gymnázia. Ve Vejšce hrají vedle Jiřího Mádla, Tomáše Vorla jr. a Evy Josefíkové také Jakub Kohák, Zuzana Bydžovská, Jan Kraus nebo Ivana Chýlková.

Hrdinové Vejšky Kocourek a Kolman jsou dospělejší a podle tvůrců je film realističtější. Přestože jí humor nechybí, je Vejška dramatičtější, kamera rychlejší. V širokoúhlém obrazu dostává více prostoru i magická Praha. Na filmu spolupracoval režisér Tomáš Vorel přímo s lidmi z reálné graffiti scény. Scénář tak napsali společně český streetartista Pasta Oner a Tomáš Vorel, hudbu k filmu složil Mike Trafik, který působí také jako producent nejznámější rapové skupiny PSH.  Vladimir 518, člen PSH, je autorem rapu k filmu Vejška.

Kocourek v podání Tomáše Vorla jr. se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen pár vyvolených. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina, kterého hraje Jakub Kohák, je nekompromisní. Na školu se hlásí i Julie, kterou ve filmu ztvárnila Eva Josefíková. Jiří Mádl, jako Kolman, studuje V&SE, ale místo přednášek a seminářů ho zajímají jen spolužačky a rychlá auta. Zkoušky a zápočty řeší podvodem nebo úplatkem či pomocí svého vlivného otce. Toho si ve filmu zahrál Jan Kraus, paní Kolmanovou Ivana Chýlková. Zuzana Bydžovská, která dostala za roli matky hlavního hrdiny ve filmu Gympl Českého lva, ve Vejšce hraje také. Oba kluky spojuje už od gymplu ilegální malování graffiti, jen o malování graffiti však Vejška rozhodně není. Jako jeden z mála českých filmů vůbec se snaží ukázat, jak opravdu žije dnešní mladá generace.

Nejdražší záběry filmu natočili tvůrci s herečkou Ivanou Chýlkovou. „Chýlková například v jednom záběru zdemoluje Krausovu limuzínu Lancia v hodnotě dvou milionů korun. Dokázala to elegantně a napoprvé, druhé auto už ostatně nebylo k dispozici,“ říká Tomáš Vorel. Tvůrci obsadili i nové herce. „Jako profesora ekonomie jsem si přál Václava Klause a profesora UMPRUM Milana Knížáka, ale ti to hrát nechtěli. Profesora na V&SE tak hraje David Vávra a profesora na katedře grafiky hraje Jakub Kohák,“ popisuje Vorel. V epizodních rolích se ve filmu objeví Petr Čtvrtníček nebo Václav Marhoul.

Producentem filmu je společnost Bio Illusion, koproducentem pak Vorelfilm a Česká televize. Do distribuce ho uvádí A-Company Czech. Hlavní partner Vejšky, Gambrinus Excelent, spustil společně s uvedením filmu do kin rozsáhlý internetový projekt Excelent Vejška Test. "Velký (a neseriózní) průzkum mezi vysokoškoláky" si klade za cíl zmapovat zábavnou formou každodenní návyky univerzitních studentů. Na adrese www.excelentvejskatest.cz mladí lidé odpovídají na otázky spojené se sexem, ale i se svým osobním životem. Za vyplnění netradičního dotazníku mohou vyhrát exkluzivní odměny spojené s filmem Vejška, včetně účasti na speciálním večírku po boku hlavních hrdinů Vejšky.

Více informací: www.vejska-film.cz, www.facebook.com/vejskafilm
Trailer: http://youtu.be/uyHX1a9rRpw


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.032 s