Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Říkejte mi Timmy Nezdárek aneb James Bond pro náctileté

04.02.2014   Veronika Švarcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Říkejte mi Timmy Nezdárek aneb James Bond pro náctiletéMno, James Bond zase až tak ne. Přece jenom, ne každý tajný agent má ledního medvěda a ne každý medvěd žere kočičí žrádlo. Už víte, co tím myslím? Prostě a jednoduše, zase jedna kniha útočí na náš zdravý rozum.

Timmy Nezdárek je tak trochu jiný. Chodí do školy se svými spolužáky, a přesto je mezi nimi propastný rozdíl. Tento potrhlý klučina vlastní detektivní agenturu společně se svým ledním medvědem, který se naučil chodit k jejich domu do kočičí misky. Nevím přesně, zda si jednou kočku nespletl se svým oblíbeným vyjídáním kočičího žrádla, ale domácí mazlíček odešel do nebe a medvěd nenažranec zůstal. Pravidelným vyjídáním popelnic případných klientů, dělá svému majiteli ostudu. Přesto jako obchodní partner má své nepostradatelné místo.
A tak bych mohla pokračovat mnoha a mnoha vyzkoušenými příběhy k rozesmání bránice nejen náctiletých.

Kniha je plná humoru, což je moc příjemné. Je příjemné usmívat se a smát. Není to zase až tak těžké, když si představíte, jak Timmy důležitě popisuje své parkování s ledním medvědem v obývacím pokoji a jiné prapodivné všednosti útrpného soužití dětského světa a světa dospělých (mimochodem tradičně vykresleným jako něco nesnesitelně nudného). A nebyl by to malý chytrolín, aby důležitě nepopsal každý detail svého pátrání i soužití se svojí mámou.

Přemýšlela jsem nezvykle dlouho, jaký postoj ke knize zaujmout a kde v myšlenkách najít slušnou recenzi na tuto polo kreslenou knihu. Mám ráda dětské knihy, ale ne vždy rozumím americkému humoru. Možná je to pouze můj pohled z české kotliny, který se snaží pochopit. Přesto nerozumím, proč americký humor tak často čtenáře "znásilňuje".

Někdy ze všech Gregů, Mimoněk a Nezdárků mám pocit, že když se nesmějete minimálně jednou na každé stránce, tak je něco špatně. Ale nejsem si stále jistá, zda se to dá brát za nedostatek knížky. Je to jako bych nedoporučovala koukat na americké komedie, protože se u toho smějete i bez používání mozkové kůry. Prostě se jdete podívat na "amíky", protože nechcete u všeho přemýšlet, toužíte vypnout. Stejně je tomu s Timmy Nezdárkem. Ten humor nemusí nadchnout zrovna vás konkrétně, ale může být příjemný dalším čtenářům, kteří chtěji prostě jen bez námahy prochichotat stránky. A to Pastisova kniha naprosto splňuje. 
 
(autor:Stephan Pastis)

Timmy Nezdárek 1: Chybička se vloudí (orig. Timmy Failure: Mistakes Were Made)
Autor: Stephan Pastis
Vydal: Jota, 2013 (1. vydání)
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0595 s