Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 23.7.2024, svátek má Libor 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Tomáš Řepka odhaluje zákulisí ve fotbale. Koho tím naštval?

21.04.2014   Aneta Šimonková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tomáš Řepka odhaluje zákulisí ve fotbale. Koho tím naštval?Jedna z nejnovějších knih nakladatelství Čas, svazek s názvem Neuhýbám!, měl propagaci ještě před svým vydáním. Proč? Protože je o Tomáši Řepkovi. Nejen fotbaloví fanoušci mohli zaregistrovat, že tento temperamentní muž má v poslední době i krušný osobní život a i proto nová knížka zajímala také společenská média. Co si má ale odnést čtenář? Asi ho napadnou dvě otázky. Je knížka víc o fotbalovém zákoutí nebo se v ní řeší vztahové trable Tomáše Řepky?

Na úvod představím sebe jako potenciálního čtenáře. Tomáše Řepku znám, i když se nedá říct, že bych byla skalní fotbalový fanoušek. A neznám ho jen proto, že se poslední roky rozebírá jeho rozchod s manželkou, vztah s novou ženou a následně různé spory s původní rodinou. Dokonce nevnímám Tomáše Řepku jen jako toho pověstného rebela, který má občas své blikance. Tomáš Řepka patří mezi osobnosti ve svém oboru. Byl hvězdou Sparty i Fiorentiny. Dnes, samozřejmě díky věku, už na velkých hřištích neřádí, ale za jeho fotbalovou kariérou zůstala řada nezodpovězených otázek. Byl jeho odchod ze Sparty opravdu tak divoký? Na kom nenechá známý rebel nit suchou? Co Tomáš Řepka dělá nyní? A jak je na tom koneckonců s těmi rozvodovými tahanicemi? V knížce si každý najde své.

Řepka končí ve Spartě. Proč?

Kniha vás uvádí do doby působení Tomáše Řepky ve Spartě, kam přešel ze zahraničního angažmá. Hvězda se vrátila. A Řepka byl fenoménem i nadále. Jeho občasné temperamentní výpady jen kořenily dění na trávníku. Pět let ve Spartě možná ale skončilo ještě bouřlivěji, než by kdo do rebela řekl. V roce 2011 po zápase s Libercem došlo k roztržce mezi Řepkou a majitelem klubu Danielem Křetínským. Hádka vyvrcholila tím, když Řepka přede všemi Křetínskému vmetl do tváře, že fotbalu nerozumí. Tak mu to Dan spočítal, jak nese název jedné kapitoly v knize. Díky tomu si ale teď Řepka nemusí brát servítky a odhalit i takové věci, které by jinak zůstaly pod pokličkou. Dozvíte se, kterému hráči pomohl profesně, ovšem pak od něj cítil spíš nevděk. Tomáš vám také prozradí, kdy se cítil jako Číňan. A uvidíte, kdy se mu vhnaly slzy do očí (v knize je i fotka, která kontrastuje s většinou obrazového materiálu, kde je Řepka za tvrďáka někdy s až démonickým výrazem). No a co jeho soukromí?

Jak to bylo s Vlaďkou a co na to Renata Řepková?

Troufám si tvrdit, že se neliší od běžných životů těch párů, které si musí projít rozvodovými tahanicemi. Tomáše Řepku neohromila vnadná a vypočítavá modelka, která ho odvedla od rodiny a chudák exmanželka teď musí řešit, jak uživí sebe a rodinu. Temperament na obou stranách, veřejně známé osobnosti, které se v kauze objevují a velké peníze, o které se tu bojuje, celou situaci jen koření. Tomáš Řepka má nyní sice krásnou ženu, modelku Vlaďku Erbovou, ale jejich láskyplný vztah a společný syn Markusek jen dokazují, že jejich seznámení nebyla jen avantýra, která by v případě neodhalení schůzek před těmi pěti lety byla odsouzena k záhubě. Obzvláště peprné naschvály, které provádí druhá strana, ukazují, že horkokrevný Řepka by v minulém vztahu stejně asi jen těžko vydržel. Nicméně, je to pohled jedné strany, proto nějaký soud necháme mimo…

Závěrem knihy vás provede řada osobností. Ladislav Vízek, Vladimír &Smicer, Miroslav Pelta, Jozef Chovanec, Pavel Horváth a další. I jejich očima poznáte Tomáše Řepku. Takže, pro koho je nová knížka tedy určena? Fotbaloví nadšenci si jistě s gustem přečtou zákulisní informace o dění ve fotbale a nemusí jít ani o fanoušky Tomáše Řepky či zaryté Sparťany. A pokud si tito čtenáři doma odloží knížku Neuhýbám!, jejich polovičky po ní mohou sáhnout také. Barvitý a lehce civilní jazyk zaujme i je, a kdyby je to náhodou nebavilo, mohou přelistovat do té osobní části. Takové drby ze soukromí jen tak nějaký bulvár nemá.

Tomáš Řepka a Josef Pepson Snětivý, Neuhýbám!, nakladatelství Čas, 2014.

POZOR! Chtěli byste ukořistit knížku Neuhýbám! Pro sebe? Máte jedinečnou možnost. Zítra u nás startuje soutěž o dva výtisky, které nám Tomáš Řepka osobně podepsal!

Foto: nakladatelství Čas

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0241 s