Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Bitva pěti armád

29.04.2014   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Bitva pěti armád Warner Bros Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer Pictures a New Line Cinema společně oznámily, že netrpělivě očekávaná závěrečná část filmové trilogie Petera Jacksona natočená podle mistrovského díla J. R. R. Tolkiena Hobit byla nově pojmenována „The Hobbit: The Battle of the Five Armies“. Tento film, který dosud nesl název „Hobit: Tam a zase zpátky“, bude uveden do českých kin 11. prosince 2014.

Peter Jackson prohlásil: „Naše cesta při natáčení trilogie šbquo;Hobit’ se tak trochu podobala Bilbově cestě, na které jsme během putování po skrytých stezkách odhalovali další a další tajemství. Název šbquo;Tam a zase zpátky’ nám připadal příhodný pro druhý z obou filmů popisujícím snahu o znovuzískání Ereboru a zachycujícím Bilbův příchod k Osamělé hoře i jeho odchod. Ale se třemi filmy nám ten název už tak přiléhavý nepřipadal – vždyť Bilbo šbquo;tam’ dorazil už ve filmu šbquo;&Smakova dračí poušť’. Když jsme se koncem loňského roku vydali na cestu na premiéru, diskrétně jsem zástupcům studia navrhl změnu názvu. Rozhodli jsme se nechat tuto otázku otevřenou až do chvíle, dokud se nepodíváme na sestříhaný film. Ta chvíle nastala minulý týden a všichni jsme se shodli na jednom nejvhodnějším názvu. A proto se ten film jmenuje šbquo;The Hobbit: The Battle of the Five Armies’“.

Ian McKellen se vrací opět jako Gandalf &Sedý společně s Martinem Freemanem v hlavní roli Bilbo Pytlíka a Richardem Armitagem jako vůdcem trpaslíků Thorinem Pavézou. V čele mezinárodního obsazení jsou Evangeline Lilly, Lee Pace, Luke Evans, Benedict Cumberbatch, Stephen Fry, Cate Blanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Ken Stott, James Nesbitt, and Orlando Bloom. Ve filmu dále hrají (v abecedním pořadí): John Bell, Manu Bennett, Jed Brophy, Adam Brown, John Callen, Billy Connolly, Ryan Gage, Mark Hadlow, Peter Hambleton,  Stephen Hunter, William Kircher, Lawrence Makoare, Sylvester McCoy, Graham McTavish, Dean O’Gorman, Mikael Persbrandt, Aidan Turner

Scénář k filmu „The Hobbit: The Battle of the Five Armies“ napsali na motivy románu J. R. R. Tolkiena Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson a Guillermo del Toro. Jackson film také produkoval společně s Carolynne Cunningham, Zane Weinerem a Fran Walsh. Výkonné produkce se ujali Alan Horn, Toby Emmerich, Ken Kamins a Carolyn Blackwood. Členy tvůrčího týmu jsou hlavní kameraman Andrew Lesnie, vedoucí výpravy Dan Hennah, vedoucí střihu Jabez Olssen a skladatel Howard Shore. Kostýmy navrhli Richard Taylor, Bob Buck a Ann Maskrey. Taylor rovněž dohlížel na návrh a zhotovení brnění, zbraní, tvorů a speciálního make-upu, které měla opět na starosti Oscarem oceněná společnost Weta Workshop. O vizuální efekty k filmu se pod vedením hlavního poradce pro vizuální efekty Joe Letteriho postarala Oscarem oceněná společnost Weta Digital. Hlavním maskérem je Peter Swords King, koncepční návrháři jsou John Howe a Alan Lee. Poradcem pro vizuální efekty byl Eric Saindon, o animaci se postaral David Clayton.

Produkce se uskutečnila v Jacksonových vlastních zařízeních v Miramaru na předměstí Wellingtonu a na různých místech Nového Zélandu. Postprodukce proběhla v zařízeních společnosti Park Road Post Production ve Wellingtonu.
Eva Teglová
Warner Bros. Entertainment s.r.o.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0319 s