Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Filmový festival Finále Plzeň představí erotiku v tvorbě České televize

28.04.2014   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Filmový festival Finále Plzeň představí erotiku v tvorbě České televizeFilmový festival Finále Plzeň, který začne již v neděli 27. dubna v západočeské metropoli, připravil v rámci bohatého programu zvláštní sekci nazvanou Filmy s hvězdičkou aneb Erotika ve tvorbě České televize. “Tři bloky projekcí představí zajímavé a zapadlé archivní snímky, které spojuje nahota,” říká David Brabec, programový koordinátor festivalu.

Dojde tak například i na nyní již “slavný” díl seriálu Čtvrtá hvězda Zítra točím v Aši, archivní dokument Hledej ženu čili šerše la fam, jak praví přísloví o vztahu známých osobností ke striptýzu nebo speciální sestřih lechtivých scén z českých filmů nazvaný Od Erotikonu po Pelíšky aneb Jak se razítko z nádraží v Kostomlatech proslavilo po celém světě. Sekce vznikla ve spolupráci s Českou televizí.
V prvním bloku se mohou diváci těšit na snímek Klára a dva páni s Miroslavem Donutilem nebo Zuzanou Stivínovou (1994, r. Ivan Rajmont) a na již zmíněný sestřih Erotické ukázky z českých filmů.
V druhém bloku bude promítnut díl Zítra točím v Aši seriálu Čtvrtá hvězda o natáčení porna v hotelu Merkur (2014, r. Miroslav Krobot, Jan Prušinovský), dále filmové zpracování Podivuhodný let dvou pozoruhodných děl skladatele Bohuslava Martinů, jednoaktové opery a mechanického baletu (2008, r. Jiří Nekvasil, choreografie: Michal Caban), televizní zpracování erotické povídky Dopisy v krajkách ze života prohnilé francouzské šlechty (2003, r. Jaroslav Pozzi) a jeden díl animovaného seriálu Pakárna – Koťátka od dalajlámy asi nejsou normální (2006, r. Josef Viewegh, Jakub Horák, Petr Horák), jehož pubertální hrdinové se po sexuologické přednášce rozhodnou uskutečnit zajímavý experiment.
Třetí blok uvede dva snímky - jemnou erotickou komedii Chlípník (2003, r. Zeno Dostál) s Kamilou &Spráchalovou, Oldřichem Navrátilem a Lukášem Vaculíkem o nesmělém sedlákovi, který se vydal do Prahy koupit chomout a domů se vrací s nelichotivou pověstí, a na závěr archivní dokument Hledej ženu čili šerše la fam, jak praví přísloví (1969, r. Václav Sklenář), který mapuje vztah známých osobností, striptérek i obyčejných lidí k novému fenoménu – striptýzu. Účinkují například Miroslav Plzák, Miroslav Ondříček a Miloš Kopecký.
--------------------
Finále Plzeň, které probíhá do 3. května, dále nabídne světové “neformanovské” filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní českou hranou i dokumentární tvorbu za poslední rok za účasti tvůrců, to nejzajímavější z českých i slovenských televizních pořadů v nové soutěžní sekci a předpremiéry snímků Osmy a Poslední cyklista z produkce České televize, pocty jubilantům Juraji Herzovi a Věře Plívové-&Simkové, čerstvé slovinské filmy, předpremiéru snímku Hany natočeného v Plzni na jeden záběr, všech 35 dílů seriálu Terapie 2, zahraniční filmy, na kterých se loni podíleli čeští tvůrci, Dlouhou noc krátkých filmů, přednášku rappera Vladimira 518 o knize Kmeny a Kmeny 0 nebo autorská čtení a talkshow... Celkově proběhne téměř 170 projekcí a doprovodných akcí.
Zlaté ledňáčky letos rozdělí místo dvou tři mezinárodní poroty, které díky složení z lidí z různých národních kinematografií opět nabídnou zajímavý a nestranný pohled na soutěžní snímky. Předsedou poroty celovečerních hraných a animovaných filmů soutěže o Zlatého ledňáčka, která byla letos rozšířena i o slovenské snímky, se stane režisér Juraj Herz. Vedle něj zde zasednou i ředitel programového oddělení festivalu v německém Cottbusu Bernd Buder, maďarská filmová kritička Éva Bársony, slovinský režisér Marko &Santić a polská filmová a televizní herečka Michalina Olszańska. Celkově zde bude soutěžit 14 celovečerních filmů z 31 přihlášených. Nové dokumentární snímky posoudí porota včele s oceňovaným režisérem Lukášem Přibylem, polskou dokumentární režisérkou Magdalenou Łazarkiewicz a Marcelem Maigou, programovým koordinátorem festivalu DOK Leipzig. Do soutěže bylo vybráno 22 z 68 přihlášených dokumentů. Předsedou poroty televizních formátů se stane Ivo Mathé, členy pak italský scénárista, režisér a producent Giovanni Robbiano, americký televizní scénárista a producent Marc Flanagan (držitel 2 cen Emmy, na 12 dalších nominovaný), americká producentka Robin Veith (například spolupráce na seriálech Mad Men, Zákon a pořádek nebo Pravá krev) a slovenský odborník na média Radoslav Augustín. Celkově se mezi sebou o hlavní cenu “utká” v kategorii komediální tvorby 9 pořadů ze 17 přihlášených a v kategorii dramatické tvorby 13 z 31 přihlášených.
Letos nově festival vychází vstříc i mimoplzeňským divákům - vstupenky je možné již nyní zakoupit nejen na tradičních místech v Plzni, ale také on-line na www.festivalfinale.cz.

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0339 s