Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 13.6.2024, svátek má Antonín 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Další premiéra Letní Letné: akrobatická skupina DaeMen: LOSER(S)

13.05.2014   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Další premiéra Letní Letné: akrobatická skupina DaeMen: LOSER(S)Akrobatická dvojice DaeMen, známá mimo jiné jako vítěz první série televizní soutěže Česko Slovensko má talent, připravuje s dalšími akrobaty, sportovci a tanečníky “novocirkusové” představení nazvané LOSER(S). Jeho premiéra proběhne 18., 19. a 21. srpna na festivalu Letní Letná v Praze.

Letošní ročník nabídne řadu novinek a premiér, představení LOSER(S) je pouze jednou z mnoha. Také se například těšíme na světovou premiéru kanadsko-francouzsko-belgického souboru La Compagnie du Poivre Rose s živou hudbou Ivy Bittové nebo na první pražské uvedení představení Dolls souboru Cirk La Putyka,” říká ředitel Letní Letné Jiří Turek.

Vstupenky jsou již nyní v prodeji v eshopu na www.letniletna.cz.
Představení LOSER(S) bude reflektovat fakt, že v dnešním zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svoji osobnost a vizi svého jak soukromého tak partnerského života. Chce si klást otázku, kde se nalézají naše hranice, kdo je naším vzorem, láskou a partnerem,” uvádějí tvůrci. “Vedle výher přináší život také prohry. Člověk se stává lůzrem, a to třeba i na poli lásky. Vpřed se ubírá cestou krkolomnou, trnitou a záblesky radosti dávají naději, že třeba někdy dospěje k cíli a zvítězí," doplňují.

Režie a choreografie se ujal Jarek Cemerek, kostýmy navrhly Checher - Adéla Laštovka Stodolová a Eva Suchánková, body drumming: Carli Jefferson, light design: Michal Bláha, hudbu složil Ondřej Havlík. Účinkují: Jana Telcová, Jana Vrána, Petr Horníček, Jindřich Panský, Lukáš Macháček, Matyáš Ramba, Vítek Ramba a Ondřej Havlík.
 
Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná proběhne od 17. srpna do 2. září 2014 na tradičním místě v pražských Letenských sadech. Po pěti letech se na Letnou se svým magickým šapitó vrátí francouzský soubor Cirque Trottola, tentokrát s novým představením Matamore, které vzniklo ve spolupráci s Petit Théâtre Baraque. Extrémní, syrovou, adrenalinovou podobu nového cirkusu nabídne divákům Letní Letné další francouzský soubor Cirque Inextremiste, jehož představení Extr?mités je založeno na neuvěřitelné akrobacii na konstrukcích z prken, železa a propanbutanových láhví. Jak vypadá interakce nového cirkusu a živé hudby v podání Ivy Bittové ukáže ve světové premiéře kanadsko-francouzsko-belgický soubor La Compagnie du Poivre Rose. Humorné, jemné a citlivé představení Le Poivre Rose (Růžový pepř), které prostředky nového cirkusu zkoumá role žen a mužů, vzniká v koprodukci s festivalem Letní Letná a závěrečné zkoušení proběhne v srpnu v Praze. Oblíbený český soubor Cirk La Putyka uvede na Letní Letné pražskou premiéru nejnovějšího představení Dolls. Vstupenky na uvedené soubory jsou již v prodeji. Festival dále nabídne české soubory nového cirkusu, pohybového divadla či klaunerie, až 4x denně dětská představení, výtvarné a cirkusové dílny, posezení v příjemné kavárně, která se večer změní v pulzující bar. Více informací na www.letniletna.cz.
 
Festival pořádá Společnost Gaspard, o.s. a Gasparo s. r. o. pod záštitou radního hlavního města Prahy ing. Václava Novotného za podpory Hlavního města Praha a Ministerstva kultury ČR. Generální partner: Pražská plynárenská, a.s. Partneři: Lipánek, Metrostav, Kolektory, Volvo Trucks. Za podpory: Francouzský institut v Praze. Hlavní mediální partner: Česká televize a Český rozhlas. Letní Letná je členem Prague Incredible 4, více informací na www.pi4.cz.


Jiří Sedláček / Artsmarketing


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0519 s