Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pojďme se napít. Robert Křesťan a druhá tráva tráva má album

18.05.2014   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pojďme se napít. Robert Křesťan a druhá tráva tráva má albumKoncert Roberta Křesťana a Druhá tráva představují album „Pojďme se napít“

Na české hudební scéně není mnoho skupin a interpretů, kteří by si dokázali vydobýt renomé i za jejími hranicemi. O Druhé trávě s Robertem Křesťanem za mikrofonem to však můžeme směle tvrdit.

Robert Křesťan s Druhou Trávou má zbrusu nové CD Pojďme se napít, obsahující dosud většinou nenahrané písničky a texty Roberta Křesťana z období Poutníků a Traperů, které měl autor chuť si znovu zazpívat. Titulní skladba vznikla koncem 70. let, ale svoji původní traperskou podobu změnila s Poutníky a nyní i s Druhou trávou. Kapela na celé desce dokazuje svou výraznou nadžánrovost a ohromující instrumentální dovednosti.

Trapery připomíná i píseň Srkala mošt stýblem trávy s textem Josefa Hiršala. Mezi coververze, které si Křesťan vybral, patří Claptonův Golden Ring (Co už je pryč), Kristoffersonův Rock and Roll Time (Co dělat mám), Andersonovy Heavy Horses (Tažní koně) a tradicionál Home Sweet Home (Nevěřím).

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků a charakterizují ji dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Kapela byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Za dvacet let vydala Druhá Tráva 14 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění Anděl v kategorii Folk a Country.K oslavě natočení nové desky si sebou kapela přivezla hosty a to vůbec ne obyčejné. Skupina Pozdní sběr je výběrem skvělých muzikantů, v jejichž řadách najdeme např. Michala Vašíčka, jenž dlouhou dobu hrával s Vlastou Redlem či Čechomorem, bývalého člena AG Fleku Karla Macálka nebo Jiřího Meisnera, který prošel Druhou Trávou a Kamelotem.

V jejich podání na Vás čeká rocková kytarová muzika s bluesovými základy, tak trošku zavánějící jižanskými vlivy, stejně jako vlivy ryze místními.

Frontman Jirka Pařez o skupině říká: „Když jsme kapelu Pozdní sběr v roce 2000 zakládali, snažili jsme se názvem vyjádřit několik pohledů na věc. Všichni jsme Moraváci z Brna a okolí, máme to tady u nás na jižní Moravě rádi a samozřejmě, když je příležitost, nevynecháme možnost pochutnat si na dobrém vínku. Dvě z našich prvních písniček byly o vínu a o Pálavě. Takže název označující kategorii vína a potažmo i muziky se sám nabídnul při některé z našich společných ochutnávek ve sklepě. Druhý význam říká cosi o tom, že jsme se pozdně sebrali, což je pravda. Každý z nás má za sebou přes dvacet let aktivního muzicírování.“  

 zdroj: Mgr. Oldřich Kutra, provozní Divadla na &Santovce


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0392 s