Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Andrey Kezzyn – Čtveřice

07.06.2014   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Andrey Kezzyn – ČtveřiceVe středu 4. června 2014 byla v horním patře Galerie Vernon představena instalace čtyř velkoformátových fotografií ruského fotografa Andreje Kezzyna s názvem Čtveřice, která prezentuje umělcovu vizi čtyř jezdců Apokalypsy: Moru, Války, Hladomoru a Smrti.

Andrey Kezzyn (1979), na internetu známý pod pseudonymem Kezzyn Waits, je kreativní fotograf žijící v Petrohradu. Je také autor a organizátor mezinárodního fotografického výměnného projektu Sushka, který probíhá již třetím rokem na území Ruska i v zahraničí.
Jeho tvorbu charakterizuje nekonvenční přístup k tématům, která si vybírá, i k technice, kterou využívá. Postupuje podobně jako při instalaci filmové scény včetně výběru místa, nalíčení, kostýmů a osvětlení. Samotné focení pak probíhá ve srovnání s tím rychle a následné zpracování ve Photoshopu je minimální.
Kezzyn sám se považuje za „před-postpunkového“ fotografa. Jeho velkoformátové fotografie se vyznačují provokativními, morbidními, mnohdy agresivními motivy, které ovšem slouží jako skořápka, pod níž je ukryt svět tajemna, základních instinktů, archetypů a symbolů.

Kezzynovu tvorbu lze zařadit k dekadentní a kontroverzní linii, která cynicky až sarkasticky poukazuje na stále upadající politickou, náboženskou a morální situaci dnešní společnosti.
 
Čtveřice
Nápad vytvořit sérii čtyř fotografií jako variaci na téma z jedné nejdramatičtějších knih lidské civilizace Zjevení svatého Jana, vznikl před dvěma lety, kdy byl pořízen první snímek. Nejde ovšem tolik o biblický příběh, jako o umělcovu vizi pop-kulturních představ o čtyřech jezdcích. Scéna a kostýmy byly připraveny ve spolupráci s návrhářkami Katyou Stull a Emilií Ardenn.
Další informace a ukázky fotografií lze nalézt na webových stránkách umělce: http://www.kezzyn.com.
 
O Galerii Vernon
Galerie byla založena v roce 2001 Monikou Burian Jourdan. Od začátku má Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Stavět světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledat spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat a přesto je něco spojuje. Galerie je otevřena ve středu, čtvrtek 12 –19h, pátek 12 –17h, sobotu 10.30 –18h.
Děkujeme našim sponzorům: De'Longhi, Achour & Hájek a mediálním partnerům: ArtClue, Art Guide East, GoOut, CityBee, Expats.cz.

Zdroj: Jitka HanušováKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.041 s