Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 24.4.2024, svátek má Jiří 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Muslimská otázka

11.10.2014   Adriana Šindelářová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Muslimská otázka

Vlivem globalizace zanikají hranice mezi jednotlivými kulturami, ať se sobě sebevíc podobají nebo se naopak naprosto liší. Je rozhodně správné, že společně s tímto trendem naší doby mizí předsudky a lidé mezi sebe přijímají někoho, kdo není z jejich řad. Podle mého názoru má však globalizace i stinnou stránku, kterou nelze na první pohled vidět a která může mít v příštích letech naprosto devastující účinky na situaci v celém světě, ale především v Evropě.  

To, že počet muslimských imigrantů do Evropy roste přímo světelnou rychlostí, je všeobecně známá věc a fakt, který bychom neměli brát na lehkou váhu. Historie se opakuje, a tak v dnešním 21. století nastává stejná situace jako v roce 480 př.n.l., kdy v bitvě u Thermopyl proti sobě stála obrovská perská armáda a pouhých tři sta Sparťanů. Tehdy těch tři sta můžu obětovalo život v předem prohrané bitvě, aby zachránilo celou Evropu před nadvládou Peršanů. Jejich oběť vyvolala v Řecku vlnu odporu, řecké polis se konečně dokázaly sjednotit, a zabránit tak vpádu Peršanů a zkáze evropské kultury. Dnes se ocitáme v podobné situaci. Umírající Evropa upadá a stojí proti přesile blízkovýchodním imigrantům, kteří se natlačují na "nové" území.

V imigraci jako takové bych problém neshledávala, zakopaný pes leží mnohem hlouběji a často se tváří, že vůbec zakopaný není. Rozhodně nechci, aby si někdo tento článek vykládal jako rasistický útok proti muslimské kultuře, protože s tím záměrem rozhodně psaný není. Chci jen v lidech probudit pud vlastní sebezáchovy.

Islám patří z hlediska historie do kolébky. Oproti křesťanství, na kterém se chtě nechtě zakládá celá současná evropská kultura, je islám ještě mladé náboženství, které neprošlo takovou reformací jako právě křesťanství. Zatímco se křesťanství nachází v "moderní" době, islám je z hlediska vývoje stále ve středověku. Jeho zákony se neslučují se zákony a pojetím svobody v západním světě. A stejně jako ve jménu křesťanství se ve středověku děla všemožná zvěrstva, dnes to stejné můžeme pozorovat právě na straně islámu.

Všichni známe islámský postoj k ženám. Často slýcháme o případech týrání, které islám nevylučuje, ba ho naopak považuje za výsostná práva mužů. Žena nemá cenu větší než kterýkoliv jiný majetek. A co teprve případy znásilnění, kdy za takový čin byla odsouzena a ukamenována žena, protože ji násilník obvinil za svedení. O jiných nemorálních zvyklostech islámu ani nemluvě – obětování zvířat nehumánním způsobem, soudy alá islám nebo násilná a brutální smrt, války ve jménu boha, kdy je naprosto v pořádku zabít kohokoliv, kdo se islámu vzepře.

Tím nechci islám znehodnocovat jako náboženství, jen upozorňuji na holý fakt, že jeho praktiky absolutně neodpovídají "praktikám" našeho západního světa. Pokud si ovšem nezachováme vlastní integritu a umožníme muslimům praktikovat takové věci i v našem státě, kde by v jiných případech byly ihned potrestány, pak doplatíme na svoji demokracii a zaplatíme tvrdou daň za naši benevolenci. Vzhledem k tomu, že muslimů v Evropě neustále přibývá, požadují stále větší toleranci vůči jejich zásadám a jednoho dne, až jejich počet převýší počet původních Evropanů, nebude již žádný problém nastolit tu stejný režim jako na Blízkém východě. Už teď se setkáváme s případy, kdy se i v našem "civilizovaném" světě povolily ohavnosti jako například nedávná kauza s masem halal. Dochází i k prosazování muslimských pravidel v blízkosti mešit stojících na půdě jinak svobodného státu.

Náš stát, naše pravidla. Nechci bránit nikomu ve víře, ale svou vírou prostě  nesmí omezovat svobody jiných občanů, kteří žijí v demokratickém státě. Muslimové jsou ti, kteří imigrují do států s jinou kulturou a odlišnými zvyklostmi. My bychom je měli respektovat, ale rozhodně ne jim ustupovat. Nehledě na to, že oni by nám ve svém státě nikdy "vlastní" zvyklosti netolerovali, ale sami po nás toleranci požadují. Pokud ale chtějí žít v západním světě, měli by svou víru reformovat a zmoralizovat tak, aby odpovídala pravidlům a kulturní vyspělosti naší společnosti.


Tento článek rozhodně nemá vyvolat vlnu rasismu a xenofobie, vznikl pouze jako naléhavé volání po zachování naší evropské kultury, která se pomalu, ale jistě vytrácí. Určitá naděje tkví i v evropských "moderních" muslimech, kteří snad vidí, že to jde i jinak než tak necivilizovaným a barbarským způsobem. Pokud se ale my, Evropané, nevzpamatujeme, svou svobodu paradoxně ve jménu demokracie ztratíme. A stane se tak velice pomalu a nenápadně.

 

ZDroj obrázku: img.blesk.cz
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0303 s