Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KomiksFEST! 2014 přiveze Alexe Maleeva pro všechny superhrdinské fajnšmekry

26.10.2014   redakce   Komiks   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KomiksFEST! 2014 přiveze Alexe Maleeva pro všechny superhrdinské fajnšmekryHlavním hostem letošního KomiksFEST!u bude Bulhar Alex Maleev, který se se svou expresivní kresbou dokázal prosadil v USA v moderním superhrdinském komiksu. U nás je známý hlavně díky ceněným Bendisovým Omnibusům s Daredevilem a na KomiksFEST! mu vyjde i pokračování slavné Vrány Jamese O´Barra s podtitulem Mrtvá doba. Potkat ho bude možné hned dvakrát, jednou v rámci hlavní soboty 1. listopadu v MeetFactory a podruhé o den později v Comics Pointu v Anglické 14.

9. ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! (Praha, 29. 10. – 2. 11. 2014) vás zároveň zve do MeetFactory na komiksovou bitvu mezi českými autory ze sdružení DRAWetc. a legendou chorvatské nezávislé scény Igorem Hofbauerem nebo právě třeba Alexem Maleevem. Zajímavostí je, že „bitva“ bude zároveň návratem do předpočítačové, „analogové“ doby a každý z tvůrců si vybere svou oblíbenou tradiční výtvarnou techniku. Výsledné kresby a malby pak budou v rámci večera vydraženy ve prospěch Lékařů bez hranic. Ti zde zároveň odprezentují svůj interaktivní komiks Out of Somalia upozorňující na osud největšího světového uprchlického tábora Dadáb v Keni.
 
A teď něco méně vážného. Na Komiksové sobotě 1. 11. v MeetFactory proběhnou i tradiční dětské dílny, křty komiksů (Dan Černý vezme kytaru na svá knižní Jelita, Vhrsti ukáže Nejdůležitější věc na světě), vyhlašování cen Muriel a Arnal, diskuse a podpisová akce s Alexem Maleevem nebo povídání o bulharském komiksu od věrozvěsta místní scény Antona Stajkova. Plus zbrusu nová programová linie zaměřená na nezávislé počítačové gamesy, kde promluví i matador české herní scény Michal Rybka z Levelu. V MeetFactory budou také představeny výstavy Igor Hofbauer a Attention, work!: Práce a komiks! o nepřívětivých aspektech moderního zaměstnávání, dále výstava Pocket Comic Books (Edition Lidu) a soutěžící beztextové komiksy z letošního Arnala. A samozřejmě množství přednášek (například o tom, jak na tvorbu vlastních komiksů dle Dana Černého), workshopy, prezentace (projekt nové tváře Jonáše Ledeckého) i stánky nakladatelů.
 
Výstavy pro všechny!
Vernisáže v průběhu předcházejících dnů otevřou také množství výstav. Například úvodní přednáškou významného znalce evropské scény Vladimíra „Zarkoffa“ Zavadila začne v Café Jericho obrazová retrospekce vlivné legendy italského komiksu Sergia Toppiho, kterého považuje za svůj vzor mimo jiné třeba Frank Miller (Sin City, 300). Finští aktivisté Kutikuti půjdou Proti systému v Kavárně Mlýnská a moderní ženské hnutí v rámci evropského komiksu představí v Novoměstské radnici společnou výstavou belgická výtvarnice Dominique Goblet a mladá švýcarská umělkyně Johanna Schaible. Česko-polský projekt City Stories se ukáže v Polském institutu. Domácí scénu letos v 1. Podzemním antikvariátu hájí např. Branko Jelinek u příležitosti dokončení pokračování své ceněné trilogie Oskar Ed a výstava Karla Jerieho k jeho aktuální trilogii Candide už běží v Galerii Michal‘s Collection. Přečíst si díla vystavujících autorů včetně cenzurovaného dílu Jelit, který nevyjde ani v aktuálním souborném vydání, zase můžete v tradičním katalogu, který na KomiksFEST! každoročně vychází.
 
To samozřejmě není všechno, jako každý rok KomiksFEST! představí další nová jména, komiksová alba (Předstírat je prostě lhát od Dominique Goblet), divadelní představení (S/He Is the Nancy Joe, mezinárodně ceněný street-ballet s komiksovým pozadím od Miloše Mazala!) či workshopy (např. Goblet v Ateliéru ilustrace a grafiky UMPRUM). Epilogem letošního ročníku je vernisáž výstavy Jaromíra 99 PRÚ/ŘEZ v Galerii Můstek. KomiksFEST! se prostě pořád drží svého a představuje komiks jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah.
Motto festivalu zní Komiks unlimited.
 
Více o programu na www.komiksfest.cz/portfolio/program-po-dnech
 
www.komiksfest.cz
 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0271 s