Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Seriál Kancelář Blaník boduje: Má cenu Václava Havla!

25.01.2015   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Seriál Kancelář Blaník boduje: Má cenu Václava Havla!Již po osmadvacáté oceňoval v sobotu 17. ledna 2015 Český filmový a televizní svaz FITES nejlepší počiny české kinematografie za uplynulý rok. Mezi 149 audiovizuálními díly, které porota v čele s předsedou Vladimírem Justem hodnotila, uspěla i politická satira Kancelář Blaník internetové televize Stream.cz a společnosti Negativ. Cenu Václava Havla za přínos díla občanské společnosti převzal v Berouně představitel seriálového lobbisty Tondy Blaníka Marek Daniel spolu s tvůrci Robertem Geislerem, Tomášem Hodanem, Benjaminem Tučkem a Milanem Kuchynkou.

V osmadvacátém ročníku Cen Trilobit, které uděluje Český filmový a televizní svaz FITES usilovalo o přízeň hlavní poroty 83 titulů, 31 epizod k cyklům, 35 epizod k Terapii II. a jeden počin spojený s audiovizuální tvorbou. V početné konkurenci bodoval i seriál Kancelář Blaník, jehož první řadu uvedla na jaře loňského roku internetová televize Stream.cz a na podzim na ni navázala druhou třináctidílnou sérií. Svéráznou politickou satiru o všehoschopném majiteli PR agentury, který tahá za nitky české politiky a stojí na pozadí všech kauz, přitom do soutěže nepřihlásili její tvůrci, ale nominovali jí samotní členové FITESu. Porota ve vzácné jednotě ocenila fakt, že se takto alternativně, na síti, v daném žánru bezkonkurenčním způsobem podařilo vystihnout podstatu českého zkorumpovaného politického prostředí, jež skrytě ovlivňují tzv. vlivové agentury.

„Jsme velmi rádi, že si porota všimla našeho projektu a neméně rádi, že si Blaník našel své diváky. Také nás těší posun internetu blíže ke klasickým filmovým a televizním mediím,“ říká producent Milan Kuchynka ze společnosti Negativ, který v Městském kině Beroun Cenu Václava Havla udělovanou za přínos díla občanské společnosti spolu s představitelem hlavní role Markem Danielem a scénáristy Robertem Geislerem, Tomášem Hodanem a Benjaminem Tučkem převzal a slíbil brzký návrat legendárního lobbisty na scénu.

„Třetí řadu Kanceláře Blaník plánujeme uvést na jaře letošního roku, diváci se mohou těšit na šestnáct dílů plných neotřelého humoru, který ani tentokrát nenechá na současné politice nit suchou,“ dodává šéfproducent internetové televize Stream.cz Lukáš Záhoř.
 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0265 s