Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zakázaná láska na prknech, která znamenají svět

27.01.2015   Kateřina Müllerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zakázaná láska na prknech, která znamenají svět„Jak to, že jsem pořád ještě panna?“ ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím – jenže ten pravý stále ne a ne přijít…
Už jste měli možnost přečíst si Losing It, knihu místy citující Shakespeara a plnou komických situací a zakázané lásky?

Bliss je celkem normální dvaadvacetiletá studentka, která to se svými přáteli Cadeem a Kelsey dokáže pěkně rozjet. Ovšem přeci jen jeden problém má, ve svém věku je stále pannou. Jakmile přijde na city, nedokáže se odvázat a vypnout své myšlenkové pochody, pořád musí přemýšlet a analyzovat a na tom všechny její pokusy o sex ztroskotají. Jenže Bliss udělá tu chybu, že se svým tajemstvím se svěří kamarádce Kelsey, ta je nejdříve v šoku, ale pak se rozhodne, že Bliss se musí stát ženou stůj co stůj a nejlépe ještě dnes večer.

Bliss se nakonec podaří zabodovat hned dvakrát. Nejdříve zapůsobí na sympatického barmana, ale nakonec ji více přitahuje tajemný cizinec s britským a opravdu sexy přízvukem. Bliss na nic nečeká a po řadě úsměvných, ale i emocemi nabitých situací spolu s tajemným cizincem skončí v posteli. Jenže to by nebyla Bliss, aby to mohlo skončit dobře a úspěšně… Podaří se nakonec Bliss o panenství přijít, anebo toho hříšně přitažlivého cizince přivede k šílenství?
Vykročil za mnou, ale já zvedla ruku: „Dost! Nech toho! Tohle nemůžeme dělat! Řekli jsme si, že na to zapomeneme! Vlastně jsi to řekl ty! Teda vy! Nemůžete něco říkat, a pak dělat tohle!“ „To je mi líto.“ Netvářil se, že by ho to moc mrzelo. Tvářil se, že by chtěl ještě.                                            Str. 88

Cora Carmacková je začínající spisovatelská hvězda, která uvádí, že je jí „něco přes dvacet“ a ráda píše o lidech své generace. Za svůj život stihla vystřídat již několik profesí, jako například práce v obchodě nebo práce v divadle a právě znalost jeviště a jeho bezprostředního okolí se v její knize Losing It promítla. Je vidět, že Cora Carmacková opravdu ví, o čem píše. Hrdiny svých knih ráda uvádí do trapných situací, skrze něž si však najdou toho pravého partnera pro celý život. Losing It je jejím debutem, který se stal bestsellerem.

A není divu, že se kniha líbí. Pro čtenáře již odrostlé tvorbě Lenky Lanczové je to opravdu to pravé. A nejen pro ně, i starší čtenářky si přijdou na své. Téma zakázané lásky je pojato velmi vtipným způsobem, kdy hlavní hrdinku budete nenávidět i zbožňovat za trapné situace, za její nerozhodnost a i za její lidskost. V dnešní době už se moc často nevidí, že dívka nad 18 let je stále ještě pannou, o to více je příběh zajímavější a vy napjatě čekáte, kdy to už konečně bude. No chudák Garrick, rozhodně to s Bliss nebude mít jednoduché a chvílemi vás možná i napadne, jak bravurně dokáže skrývat svou svatozář, jenž jisto jistě musí mít nad hlavou. Jeho trpělivost je vážně obdivuhodná, ale rozhodně se vám v příběhu nezdá nepřirozená. Přeci jen poblouzněný mladý člověk a někdy dokonce i ten starý, je schopen kvůli své lásce vydržet ledacos.

Ačkoliv je Losing It knihou, kterou přečtete za pár hodin, během nichž se od ní nedokážete odtrhnout, budete mít nutkání hned se do ní pustit znova a číst ji stále dokola. Jde o příběh, který čtenáře neomrzí, je to drama plné lidských citů a pochybností jedné dívky, která si teprve ve svých 22 letech začíná uvědomovat, kdo je a čeho by chtěla ve svém životě dosáhnout. Ovšem zda se jí to podaří a jestli své štěstí nalezne po boku velmi atraktivního Garricka, k tomu už se musíte dočíst sami.

Losing It - Cora Carmacková
Jota, 2014
248 stran
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0414 s