Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Mons Kallentoft: Vodní andělé

09.02.2015   Martina Kastlová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mons Kallentoft: Vodní anděléSeverské detektivky jsou poslední dobou stále populárnější. Přestože mají podobný základ, autor Mons Kallentoft se dokázal prodrat davem a nabídnout svým čtenářům svůj výjimečný um a tím mezi kolegy lehce vyčnívat.
Ve chvíli, kdy se nakladatelství Host rozhodlo vydat sérii o inspektorce Malin Forsové, udělalo tím radost spousty čtenářům. Není tedy divu, že šestý díl s názvem Vodní andělé, byl velmi očekávanou novinkou počátku roku.

Malin se svými kolegy prožívá dny klidu až z toho začínají přešlapovat a všichni do jednoho očekávají pořádný třesk. Jak intuice znalců napověděla, dočkají se brzy. Vražda manželů a ztráta pětiletého dítěte. Vyšetřování není vůbec snadné a třebaže zjistit jméno vraha je popisem veledůležité práce, nalézt zmizelou holčičku je momentálně prioritní. Podaří se jim to?

Detektivové nejsou pouze služby zákona a obyvatel měst, ale především lidé se svými vlastními starostmi. Malin patří do kategorie politováníhodné. Dospívající dcera Tove je své matce na hony vzdálená a to nejen v počtu kilometrů, jenž je dělí, vzhledem k internátní škole, kterou navštěvuje. Přítel po Malin vyžaduje to, co mu ona sama dát nemůže a k tomu všemu, tím největším trápením je pro ni metla lidstva - alkohol. Unese drobná inspektorka tíhu na hrudi se zdviženou hlavou, nebo po sklence přeci jen sáhne?

Autor Mons Kallentoft, jenž se pyšní několika oceněními za své literární práce, vymyslel  v šesté části o inspektorce Malin Forstové mnoho otázek, avšak stále si ponechal dostatek prostoru pro jejich zodpovězení. Pochopitelně než se k tomu čtenář dopracuje, nahlédne do tajů alkoholismu, morálky, korupce a dále stejně závažných témat, jako prodej dětí či chudobu převálcovanou bohatstvím.

Vodní andělé jsou bezpochyby dílem výtečným. Svou zásluhu má autorův styl psaní, ze kterého napětí přímo sálá. Autor předvedl, že si se složitým příběhem umí počínat a čtenářům poskytl knihu u které lze přemýšlet, pociťovat strach, ale i nechuť nad určitými tématy a jejich vykreslením. Tím Mons Kallentoft dokázal, že své ocenění získal oprávněně.

Hlavní protagonistka je vykreslena velmi reálně, obyčejně, zkrátka lidsky. V příběhu se nenajde část, kdy by čtenář neuvěřil, co Malin právě prožívá, naopak, vše prožije s ní. Skrze vyprávění třetí osoby se dostalo i na další postavy, jenž Malin obklopují, čímž se vyplnil prostor a nevznikla žádná hluchá místa. Tím čtenář ztratí potřebu odložit knihu, jak se to občas stává u jiných příběhů.

Titul se dělí na tři části, můžeme v něm nalézt lehčí poetično a slabounký náznak paranormality. V souhrnu jsou Vodní andělé atypickým a ojedinělým dílem, na který si čtenář musí zprvu zvyknout, avšak poté, co se tak stane, už ho nedá z ruky.

 


Vodní andělé
Malin Forsová 6

Mons Kallentoft
Host/2015
423 stran
 

 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0426 s