Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Velký seznam pravidel správné jarní detoxikace

08.02.2015   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Velký seznam pravidel správné jarní detoxikaceHubnout bez vyčištěného těla i hlavy nejde! Jaro je ideální čas pro očistu. Konečně máme více energie a tedy chuti do změn. Připravili jsme pro vás seznam vyzkoušených a praktických tipů, jak detoxikovat své tělo i mysl.

1. Vzduch, voda a jídlo – nutné, ale nebezpečné
Vzduch, voda a jídlo. Tři základní věci nezbytné pro život. „No a vidíte, přitom se jedná o naše největší nepřátele! Právě z nich do našeho těla proudí škodlivé látky, které jsou častým důvodem, proč nemůžeme zhubnout. Pokud začnete tělo čistit, pozitivním vedlejším účinkem bude i redukce hmotnosti,“ říká výživový kouč Martin &Skába, na jehož stránkách skaba.cz najdete zdarma ke stažení e-book „21 klíčů k tajemství hubnutí cestou těla a mysli“. Podle odborníka je stěžejní zaměřit se nejprve na očistu trávicího traktu, protože bez správně fungujících střev nemůžeme být zdraví.
 
2. Očistný recept a léčivé cviky
Detoxikační plány mají své zásady a návaznosti. Tato je velmi jednoduchá a účinná:Jakmile se probudíte, vypijte sklenici teplé vody (cca 3 dcl) s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou a 3 až 4 lžičky rozemletého lněného semínka. Vypijte nejdřív 1,5 dcl, pak si udělejte několik rotací trupu, několik předklonů a i třeba několik dřepů – stačí jich pět až deset. A pozor: je prokázáno, že největší účinek mají tyto cviky prováděné mezi pátou až sedmou hodinou ranní, kdy tlusté střevo nejvíce pracuje, a tak přirozeně podpoříte trávení,“ doporučuje Martin &Skába.
 
3. Zeleninové šťávy jsou nejlepší detox
Velký efekt mají na detoxikaci zeleninové šťávy. Koupit můžete ty z kysané zeleniny nebo si doma můžete zeleninu sami odšťavnit . „Nejlepší je mix z brokolice, rajčete, kedlubny, mrkve, celeru a červené řepy.  Podle čínské medicíny přidáváme stroužek česneku, čtvrtinu cibule a zázvor, aby nás šťávy kvůli termickému účinku moc neochlazovaly. A pijte alespoň jednu sklenici denně – dodá tělu minerály, živiny, enzymy a sníží chuť na sladké,“ radí Martin &Skába.
 
4. Lék našich prababiček zvaný kysané zelí
Kysané zelí je prevencí nachlazení, onemocnění trávicího traktu, zácpy, močových cest, gynekologických problémů, snižuje krevní tlak, podporuje plodnost, dokáže zmírnit špatné nálady a především skvěle detoxikuje. Mělo by být základem každodenní stravy.  Receptů najdete spousty a na tomto vaření notně ušetříte. Domácí zelí je nejlepší, vyrábí si ho už však jen málokdo. Při jeho nákupu sledujte údaje na etiketě, kde byste měli najít složení: zelí (nebo i další druhy zeleniny), kmín (případně i jiná koření), sůl. Nic víc. Žádné konzervanty ani jiné přidané látky a nesmí zde být napsáno pasterizováno. Kysané zelí tepelně neupravujte, došlo by k likvidaci enzymů probiotických kultur a snížila by se aktivita kyseliny mléčné v těle.
 
5. Dopřejte si očistnou kůru
Očistných kúr je mnoho, nejlépe a nejrychleji zabírá ta, která spočívá ve vynechávání masa. Dopřejte si tři až pět nemasitých dnů. Do svého jídelníčku zařaďte co nejvíce tepelně upravené zeleniny, abyste si neochlazovali tělo a tím nepodkopávali imunitu. Myslete hlavně na tu kořenovou, jako je celer, červená řepa, mrkev, ale nebojte se ani jiného typu zeleniny, například brokolice a nešetřete na cibuli ani česneku.
 
6. Odlehčovací pondělky
Netrapte se hned nějakým dramatickým detoxem, zkuste si třeba jen v rámci svého stálého jídelníčku trochu odlehčit. „Sama mám odlehčovací každé pondělí, po víkendu, kdy obvykle trochu hřeším. Lehčím pondělkem se zase dostanu do formy,“ přidává svůj tajný tip Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. S lehčím tělem podle ní budete mnohem pozitivněji přistupovat i ke sportu.
 
7. Pohyb pět krát třicet minut týdně
Podle Světové zdravotnické organizace bychom se týdně měli aktivně hýbat pět krát třicet minut. To není mnoho – snažte se však pečlivě si tyto chvíle naplánovat do svých diářů, jinak vám na ně prostě tak nějak nezbude čas. Co se týká sportu, zde je více než druh cvičení důležité to, aby vás pohyb bavil. „Nejjednodušší a nepřínosnější je vyrazit ven. Z chůze postupně přejít na indiánský běh a následně běh samotný, cvičení lze přidávat postupně. Zábavné to může být i ve fitness centrech, kde si můžete vyzkoušet jednou spinning, podruhé zumbu nebo kickbox a mnohá další cvičení, či si najmout trenéra, který vytvoří cvičební plán i cíle vám přímo na míru. Já osobně bych doporučila přidat jógu, která funguje výborně – masíruje vnitřní orgány, podporuje efektivní práci lymfatického systému… Možností je dnes nepřeberně a cvičení je rozhodně zábava, často brzy příjemně návyková,“ radí Jana Havrdová.

8. Detoxikujte duši tancem!
Unikátní terapii tancem nabízí centrum Nebespán v Kašperských horách. Co je její podstatou? „Během našeho života prožíváme různé emoce. Některé mohou být až příliš bolestivé a nepříjemné. A právě proto je, mnohdy i nevědomě, potlačíme, odmítneme je poznat a prožít. Ony ale bohužel jen tak nezmizí. Ubírají nám energii a zaplňují naše srdce a už není žádný další prostor pro nové emoce. Pohyb a jeho nepřirozenější část – tanec, je cesta k otevření těchto emocí, prožít je znovu, řádně a k nalezení odpovědí. Pročistíme se a uvolníme,“ říká lektorka jógy a tance z Nebespánu Lucie Benešová.
 
9. Jedlé kytky pro lehké tělo i duši
Kytky jsou nejen krásnou ozdobou, ale mohou být i příjemným a velice zdravým doplňkem našeho jídla. Naučte se poznávat, které rostliny ve volné přírodě jsou jedlé. Mimo jejich překvapivé chuti zažijete také radost z pobytu venku, naučíte se něco z ekologie, botaniky a především kulinářství! Naučí vás to na svém exkluzivním semináři 16. až 18. května 2015 v Nebespánu v Kašperských Horách expertka na jedlé kvítí a kulinární koučka Jana Vlková. Budou se vařit dobroty z šumavských luk i hájů a skvěle se tak vyčistí vaše tělo i duše.
 
10. Detox pod dohledem ajurvédských lékařů z Indie
Co vyzkoušet ajurvédickou detoxikaci? Dopřát si ji můžete pod dohledem indického lékaře a terapeutů v léčebném hotelu Larimar v rakouském Stegersbachu. „Ajurvéda je nejstarší léčebný systém na světě a pomáhá navodit proces samoléčby. Velkou míru zde hraje strava, přičemž podle této metody existují tři typy osobností a každé vyhovují jiné potraviny,“ říká ajurvédský lékař Kukku Ramesh. Se svými kolegy vypracovává na míru ozdravný plán, který se skládá z komplexní detoxikace, kdy očistí žaludek, střeva, dutiny i krev. Pak vám pomohou změnit stravu, aby vám skutečně prospívala, vyberou vhodné cvičení, se kterým můžete rovnou se zkušenými trenéry začít, stejně jako s akupunkturou či ozdravnými masážemi a doporučí změny ve vašem životním stylu. Zásady ozdravné kúry pod dohledem ajurvédských lékařů dostanete pod kůži už za tři dny, lepší je ovšem vydržet týden.
 
11. Dejte si splnitelné cíle
S jarem máme více energie i chuť ke změnám. Velice důležité však je, stanovit si splnitelné cíle. „Pokud si ukrojíte veliký krajíc, dojde z nesplnění ke špatné náladě. Zabraňte tomu – nepodceňujte se, ale zároveň se nepřeceňujte! Stanovte si cíl, který máte šanci splnit! A když ho splníte, můžete si ho zvýšit. Opačně se to dělá velmi těžko. Důležité je začít tím, co vám bude dělat hlavně radost! Velice motivující je sdílet své úspěchy s kamarádkou nebo si je zapisovat do deníčku,“ doporučuje &Stěpánka &Strougalová z Baby Clubu Juklík.


Více na www.nebespan.cz a www.kytkykjidlu.cz a www.larimarhotel.at


Zdroj: Zuzana Rybářová - AMAZE MÉDIA
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0311 s