Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Co je v Evropě zadarmo: Muzea, koncerty i špičkoví kadeřníci

01.03.2015   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Co je v Evropě zadarmo: Muzea, koncerty i špičkoví kadeřníciKdo by nechtěl nějakou tu korunu ušetřit? V evropských metropolích je spousta muzeí, galerií, koncertů a zajímavých akcí, na které je vstup zdarma. Ušetřit navíc nyní můžete i na dopravě. Do Berlína, Vídně, Amsterdamu, Budapešti, Paříže a dalších 40 destinací v Evropě vás do 31. března 2015 svezou autobusy Eurolines 2 za cenu jednoho!

Budapešť: Vyhlášená muzea a galerie zdarma
Žít na evropském kontinentě se opravdu vyplatí, a to zejména tehdy, když vám ještě není 26 let a jste na návštěvě v Budapešti. Maďarská národní galerie vám každou třetí sobotu v měsíci umožní vstup na výstavy zcela zdarma. A to není všechno. Ve stejný den si můžete užít i Muzeum výtvarného umění, a to aniž byste museli vyndávat z kapsy peněženku. Pokud jste již překročili dvaceti šestiletou věkovou hranici, pak není důvod, proč zoufat. Do Budapešti se můžete vydat i v jiné dny a budete mít stejné výhody, jako kdyby vám bylo znovu 26. Sbírky v Muzeu výtvarného umění, Maďarskou národní galerii, Maďarské národní muzeum a Muzeum maďarského zemědělství si můžete zdarma prohlédnout 15. března, 20. srpna a 23. října, kdy jsou tyto dny vyhlášeny za maďarské státní svátky. Autobusy Eurolines se do Budapešti v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 090 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).
 
Amsterdam: Opera, balet či jazzový večer zdarma
Pokud vás už nebaví putování s kamarády po nizozemských hospodách či muzeích a chcete se alespoň jednou podívat na koncert klasické či jazzové hudby, pak byste měli vědět, že téměř každý den se v této metropoli pořádají koncerty, které jsou zcela zdarma. The National Opera & Ballet můžete bez vstupenky navštívit každé úterý od 12:30. Ve stejnou dobu, ale o den později se vám otevřou dveře orchestru Royal Concertgebouw. Pokud se vám to zdá stále málo, pak se zúčastněte nedělního jazzového večera v Badcuypu. Autobusy Eurolines se do Amsterdamu v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 3 150 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).
 
Paříž: Návštěva nejlepších světových kadeřníků zdarma
Chcete, aby pro vás byl tento rok výjimečným a obzvláště jiným než ty předešlé? Co takhle změnit svůj vzhled! Začít můžete například s vlasy. Toni & Guy Academie, kde se učí budoucí kadeřnické hvězdy, nabízí každé pondělí až čtvrtek zdarma stříhání a barvení vlasů. Mladí kadeřníci pod dozorem odborníků z vás za malou chvíli udělají hollywoodské celebrity. Tato akce platí pro všechny, jejichž narozeninový dort nikdy nerozzářilo 30 svíček. Autobusy Eurolines se do Paříže v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 3 200 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).
 
Berlín:  Netradiční muzea a chlouba metropole zdarma
Berlín je nejoblíbenějším městem Evropy a není se čemu divit, když skrývá tolik možností. Každý měsíc se můžete podívat do těch nejlepších muzeí se vstupenkou, jejíž cena je 0 euro. Nevíte, kam se vydat? Každou první středu v měsíci si můžete zajít do mezinárodně uznávaného muzea Bröhan, které se specializuje na art deco, secesní a funkcionalistické umění. Nebo se vydejte do historického muzea Domäne Dahlem, jehož panské sídlo bylo postaveno v roce 1560. Podívat byste se také měli na dominantu Berlína, Nikolaikirche, který je v tento den návštěvníkům přístupný rovněž zadarmo. Autobusy Eurolines se do Berlína v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 350 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).
 
Vídeň: Metropolitní muzeum i Sissin palác zdarma
Být náctiletými má jistě své výhody a jednou z nich je i vstup do muzeí zdarma, a ten budete mít ve Vídni to té doby, než vám bude 20 let. Pokud jste však tuto hranici překročili, pak si zajímavé expozice můžete zdarma vychutnat každou první neděli v měsíci. Kam budou tedy vaše kroky směřovat? Rozhodně by měly do Vídeňského muzea Karlsplatz. Toto metropolitní muzeum se může pyšnit rozsáhlými sbírkami, zabývajícími se historií města i uměním. Nakouknete tak do doby prvního osídlení a zamyslíte se nad dnešní dobou. Další kroky by měly vést do paláce Hermesvilla, který daroval František Josef I. své manželce, císařovně Sisi. Jak nám ubíhá čas, můžete spatřit v Uhrenmuseum, kde uslyšíte tikot až 3 000 hodin.  Autobusy Eurolines se do Vídně v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 1 100 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby).


Více informací na www.eurolines.cz.



Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0514 s