Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Neděle v Divadle na Šantovce patří dětem

10.03.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Neděle v Divadle na Šantovce patří dětem Nevíte co s dětmi podniknout o víkendu? Divadlo na &Santovce přichází s heslem: Neděle patří dětem! S dětmi můžete zajít na pohádkové představení jak olomouckého Divadla Tramtarie, tak také divadel hostujících, a to opravdu každou neděli. Aby se děti i aktivně zapojily, jsou pro ně navíc přichystány po výtvarné, hudební a kreativní dílničky.

Hned první neděli v březnu patřila rytířské loutkové pohádce Aucassin a Nicoletta hostujícího Divadla Lokvar. Děj pohádky se odehrává ve středověké Francii - mladý hrabě Aucassin se zamiluje do Nicoletty, o které nikdo neví jakého je původu, protože ji jako malé dítě koupili od pirátů... Hned další neděli děti v divadle viděly Pirátskou pohádku. Hlavní hrdinky Anička a Eliška jsou úplně obyčejné malé holky. Bydlí v Olomouci a vždy po škole si chodí hrát na dětské hřiště. A jednou je napadne, že si budou hrát na piráty, jenom jako samozřejmě, jenomže potom najdou v pískovišti zakopaný vzkaz v lahvi a v něm mapu úplně opravdického ztraceného pirátského pokladu, a pak se teprve začnou dít věci! Po pohádce čekala děti divadelní dílnička.

V neděli 15.března se těm nejmenším v Divadle na &Santovce představí Pohádky o Mašinkách. Že mašinky nemají oči nebo pusu? Že nemají duši? Kdo říkal? Divadlo Tramtarie uvádí veselé vyprávění o mašinkách malých i velkých, nezbedných i statečných, hodných i tak trochu nafoukaných. Pohádky o Mašinkách jsou pro kluky a holky, co se nebojí jezdit tunelem. Další víkend v neděli 22.března můžete zhlédnout v rámci projektu Listování s Lukášem Hejlíkem pohádku Myši patří do nebe. Když myška &Supito prchá před hladovým lišákem Bělobřichem, nedívá se napravo ani nalevo. Jaký div, že zakopne o pivní zátku, zaplete se do vyčnívajícího kořenu a pak už jen padá a padá. Pádem z vysoké skály však příběhy malé myšky nekončí, ale naopak začínají... Březnovou pohádkovou šňúru uzavírá Hodinářská pohádka Divadýlka Matýsek. Také máte někdy pocit, že je na všechno dost času? Že přeci všechno počká? Jenže … Co když toho času moc není?

Nejen pohádková představení, ale i kreativní dílničky jsou oblíbeným zpestřením volného času dětí. Probíhají každou neděli od 14:00 do 17:30 v prostorách před divadlem, děti si zde mohou samy vytvořit výrobky, které se vztahují k pohádce, kterou v divadle viděly.

Nově je připravena ve spolupráci s Lobster restaurant také kuchařská dílnička, která proběhne po představení Pohádky o mašinkách 15. března. V kuchařské dílničce se děti naučí přípravu pizzy - společně s herci Tramtarie si vyválejí těsto, nazdobí si ji a poté si na ní společně i pochutnají.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0345 s