Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pád noci: paranormální romance z pera českého autora

17.04.2015   Kateřina Müllerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pád noci: paranormální romance z pera českého autoraDavid Kaps píšící pod pseudonymem Alexander Stainforth, je mladý český autor, který se proslavil románovou ságou o Lady Jane. Dosud napsal sedmnáct knih.
V nakladatelství Daranus mu vyšel thriller Tušení zla, sbírka povídek Kočka na lovu a nakladatelství Čas kromě jeho nejnovější paranormální romance Pád noci vydalo i jeho předchozí knihu Krvavá Mary.

Rachel Adamsová je jednou z těch uzavřených dívek, jež trpí komplikovanou minulostí. V patnácti letech ji unesl sériový vrah a smrti unikla opravdu jen o vlásek. Už nikdy se přes toto trauma nepřenesla, a tak není divu, že si s nikým nedokáže vytvořit citové pouto. Jenže někdo tu přeci jen je, její spolužák z vysoké Charlie Parker je velmi vytrvalý. Poté co Rachel neuspěla ve Washingtonu, tu Charlie pro ni stále je a zaměstnává ji u sebe jako novinářku.

Charlieho vytrvalost se mu nakonec vyplácí, protože Rachel se rozhodne, dát jim šanci a již po půl roce zjišťuje, že nikdy nebyla šťastnější. Jenže právě v této době ji opět dohoní její minulost. Poté, co dostane nečekaný a velmi neobvyklý dar k narozeninám, se strhne hotová mela. Rachel totiž někdo znova usiluje o život. Její dům je teď plný policistů a agentů FBI a Charlie je sice ochotný pro Rachel klidně položit i život, ale ona tuší, že to stačit nebude. Moc dobře si vzpomíná, kdo jí to tenkrát zachránil život a rozhodně to nebyl nikdo z tohoto světa.

 
Bodná rána do paže. Pořezané dlaně, jak si chránila obličej. Nůž se do ní zařezával tak zběsile, že už ani nevěděla, kde všude ji zasáhl. A pak když se ostří dostalo k její krční tepně, se vzduch v místnosti proměnil. Už zde nebylo chladno a vlhko, naopak. A žár sílil. Neměla nejmenší tušení, zda je to přicházející smrt, jestli se před ní objeví jasná zář a odvede ji z téhle příšerné místnosti, kde strávila poslední hodiny svého života, ale cosi jí napovídalo, že je pravdě velmi vzdálená. Str. 8
 
Pád noci je paranormální romance, jež láká své čtenáře zajímavou anotací a velmi povedenou obálkou. Pravdou ovšem je, že počátek knihy se nese spíš na vlnách romantiky. Sice si hned na prvních stranách můžete přečíst o únosu hlavní hrdinky, ze kterého vás jistě zamrazí, ale hned poté jde hlavně o Rachel a Charlieho. A i když díky Rachelině nedůvěřivosti si příběh zachovává špetku tajemna, ten akcí a děsem nabitý děj přichází až později.

Je sice výhodou, že útlou knihu psanou velmi čtivým stylem máte přečtenou již během jednoho odpoledne, ale přeci jen výtka by se našla. Postavy by mohly být trochu více propracované. Kromě hlavní hrdinky, jež musela být více vykreslena kvůli samotnému příběhu, se toho o dalších postavách moc nedozvíte, a to zamrzí hlavně u Charlieho. Na druhou stranu se dá Alexanderovi Stainforthovi připsat k dobru, že sem tam dal čtenáři příležitost nahlédnout do myšlenek i někomu jinému – pár řádků občas bylo z pohledu jiné postavy.

Originálně vymyšlené jsou přízraky (jak si je pojmenovala Rachel). Jsou to bytosti, které jsou v noci přízrakem, jenž je vidět jen ve tmě a ve dne dokážou posednout lidské tělo. Přízrak je duše zemřelého člověka, který zanechal na světě něco nedořešeného. Ovšem nic není zadarmo, a tak poté, co duše vykoná to, co ji zde drží – například pomstu, tak svůj dluh musí splatit – chrání lidské bytosti před zlými dušemi, které chytá a posílá do něčeho, co by se dalo nazývat peklem. Přízraky ovládají různé nadpřirozené schopnosti, jako je telepatie, vymazání paměti a mnoho dalšího.

Ačkoliv byl první díl z chystané trilogie z počátku spíš romantickým dramatem, ze kterého srdce čtenářek možná zaplesá, ale muži už ho jistě tak kladně neocení, zbytek knihy je velmi povedený. Na všechny otázky se odpovědi nepodaří nalézt, a tak nezbývá než jen doufat, že další díl vyjde co nejdříve.  

Alexander Stainforth - Pád noci
Čas, 2015
229 Kč, 200 str.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0393 s