Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


A.G.Howardová : Šepotání - Příběh ze skutečné říše divů

14.05.2015   Martina Kastlová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

A.G.Howardová : Šepotání - Příběh ze skutečné říše divůPříběh inspirovaný dětskou pohádkou se může zdát, že ničím nedokáže překvapit, ovšem je to vážně pravda? Nalinkované příběhy stejné od nepaměti malých dětí až po dospělost, nebo fantazie, které se meze nekladou? 

Alyssa se jeví jako obyčejná dívka, kdy ovšem rčení, že zdání klame, v tomto případě platí dvojnásob. Slyší hlasy hmyzu i květin a leč se pro někoho může zdát, že tento dar je výjimečný, Alyssa by s ním nesouhlasila. Hmyz je otravný tak moc, že vzal rozum Alyssoniný matce a o to samé se snaží i u ní samotné.

Obyčejné starosti obyčejného světa, jako neopětovaná láska a nemocná maminka, se jednoho dne promísí se světem pohádkovým a záhy se čtenář ocitne v kouzelné říši. Alyssa zdědila nejen dorozumívání s faunou a florou, ale hlavně úkol, jenž musí napravit po své babičce Alence. Jako společníka má sebou v říši divů Zacha a můřího muže Morpheuse. Kterému z chlapců nakonec věnuje svou důvěru i lásku a zda Alyssa zachrání sebe i své milované, se čtenář dočte v titulu &Sepotání.

Na světě snad není člověka, který by příběh o Alence od spisovatele L.Carrolla neznal. Jednou takovou osobou je i A.G.Howardová. Její láska k této knize je tak obrovská, že se rozhodla ji nadále udržovat. Další generace rodu Liddelů, jež musí napravit vše, co Alenka napáchala, je dobrý námět pro pokračování. Autorka zašla, ale ještě dál a do děje zasadila realitu dnešního světa, kterou protkala morbidností a šokujícími scénami. Tím se z laskavé pohádky, kterou čteme dětem před spaním, stala kniha hodna husí kůže.

Jenomže si i nadále drží naivitu a klišoidnost žánru young adult, jenž je ve světě stále více vyhledáván. Třebaže milostný trojúhelník hlavních postav není tahounem celého děje, čtenář mu podvědomě bude i tak věnovat značnou část pozornosti a tím si dokáže pokazit dojem celé knihy.
 
Hlavní aktérka Alyssa umí být pořádná sympaťanda, kterou si oblíbí nejeden čtenář, ale také hrubě řečeno slepice, což se vzhledem k jejímu pubertálnímu věku dá opominout, ačkoli už to ruší při čtení. Takových elementů se v příběhu objevuje více a tím nejzásadnějším je paradoxně popisování věcí. Paradoxně píši z důvodu toho, že v říši divů se tomu zkrátka nevyhneme, ba naopak, popisky očekáváme. Bohužel v tomto případě je jich přehršel a samotného děje, díky tomu poskromnu.

Fanoušci osvědčeného fantaskního světa si jistě přijdou na své, stejně tak, čtenáři, jež mají v oblibě příběhy plné morbidností a scénáře, které se mění každou minutu. Naopak milovníci klasického čtení pro mládež, jenž je v dnešní době velmi populární, by mohli být zklamáni. Nezbývá tedy než si první díl, stejnojmenné série přečíst a prožít na vlastní kůži.

  • &Sepotání
  • Splintered
  • A.G. Howardová
  • CooBoo/2015
  • 416 stran
  • 65% hodnocení


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: myfairfavourite - 24.9.2016 - 17:49

Šepotání
Šepotání zrovna čtu a musím uznat, že je to skvělá kniha. Film jsem viděla a je celkově stejně skvělý jako kniha.:)


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0695 s